Повномасштабна війна росії в Україні триває вже три роки.
Chas News згадує хронологію першого дня війни, 24 лютого 2022 року, який приніс найбільші потрясіння і назавжди змінив життя українців.
00:20. Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН після того, як до лідера кремля володимира путіна звернулися ватажки «л/днр» із проханням приєднання до рф.
00:50. Президент України Володимир Зеленський виступив зі зверненням до українців щодо загрози вторгнення росії в Україну. За словами президента України, влада росії схвалила крок російських військ вперед — вздовж українського кордону. Він також робив заяву, що у разі наступу росіян українці будуть захищатися. «Нам не потрібна війна, ні холодна, ні гаряча, ні гібридна. Але ми захищатимемося. Наступаючи, ви бачитимете наші обличчя, а не спини», — заявив Зеленський.
01:30. росія закрила повітряний простір на кордоні з Україною до 18 травня 2022 року.
02:45. Повітряний простір над Україною повністю закрили для польотів цивільної авіації.
Близько 04:00. Перші російські ДРГ намагалися увійти на територію України. У бій з ними вступили чергові наряди прикордонників. За ДРГ зайшли підрозділи збройних сил росії, активні бої відбулися в районі населеного пункту Зоринівка на Луганщині та на КПП «Каланчак» на адмінкордоні з тимчасово окупованим Кримом.
04:50. путін заявив про початок «спеціальної операції в Україні», її метою диктатор назвав «демілітаризацію та денацифікацію Україну».
04:55. російські війська атакували Україну по всій лінії кордону — били по Луганській, Сумській, Харківській, Чернігівській та Житомирській областях. Атакували із боку Криму й на Донбасі, зайшли з боку Білорусі на Київ і Київську область.
Також окупанти завдали ракетних ударів по Харкову, Одесі, Києву, Житомиру, Броварах, Херсону, Миколаєву, Дніпру, Запоріжжю. Зокрема, сталися ракетні удари по центрах військового управління, аеродромах та військових складах.
06:10. Зеленський скликав термінове засідання Ради національної безпеки та оборони.
06:30. Президент України глава держави звернувся до українців і заявив про введення воєнного стану.
«Сьогодні від вас, від кожного з вас вимагається спокій. По можливості залишайтеся вдома. Ми працюємо, армія працює, працює весь сектор безпеки України. На зв'язку з вами буду постійно я, РНБО, Кабінет міністрів України... Без паніки! Ми сильні, ми готові до всього. Ми переможемо всіх. Тому що ми — це Україна. Слава Україні!» — сказав Зеленський.
07:40. Окупанти пішли у прорив через Чорнобильську зону відчуження. Охорона ЧАЕС вступила в бій з російськими терористами.
07:50. Стало відомо про збиття п'яти російських літаків та одного вертольота.
Близько 10:00. Російські війська помітили на Окружній дорозі біля Харкова. Окупанти виставили там блокпости, загородження, танки, і згодом спробували прорватися у місто. Однак зіткнулися із опором захисників — російські танки горіли на дорозі, а окупантів вибили із Окружної.
Близько 11:00. Захисники острова Зміїний на півдні України відмовилися здаватися перед загрозою російського обстрілу з крейсера «Москва» і висадки десанту окупантів. Саме тоді прозвучала фраза «Російський військовий корабель, іди на х*й».
11:15. На півночі росіяни намагались прорватися через Сумську область, обійшовши обласний центр. Також з'явилось підтвердження, що Чорнобильську зону зайняли російські окупанти.
12:40. Стало відомо про бої за Гостомель. Росіяни намагалися захопити аеродром «Антонов». Боротьбу за населений пункт і аеродром вела неповна бригада Нацгвардії ЗСУ — проти більш ніж 50 вертольотів і російського спецназу.
У Київській області між селами Жуківці та Трипілля Обухівського району впав військовий літак ЗСУ з 14 людьми на борту.
Також російські окупанти захопили північнокримський канал та Каховську ГЕС. Стало відомо про вихід росіян до важливого логістичного центру — Мелітополя.
13:00. Міністр оборони України Олексій Резніков звернувся до українців. «Всі, хто готовий тримати зброю, вступайте до лав Сил тероборони. Даємо зброю всім патріотам, які без вагань готові застосувати її проти ворога!» — закликав Резніков.
Автомати роздавали усім бажаючим у Києві та Харкові. Біля військоматів вишикувалися добровольці, готові захищати Україну.
15:00. У росії вперше заявили про готовність до переговорів з Україною.
Близько 17:00. Почалися бої за Охтирку та Тростянець.
Суми фактично опинилися в облозі.
Біля Чернігова взяли в полон розвідувальний взвод 74-ї мотострілецької бригади зс рф. Росіяни здалися добровільно.
Всі державні структури Генічеського району перейшли під контроль російських окупантів. У Скадовському, Бериславському, Каховському районах бачили великі колони техніки, які рухалися в різних напрямках.
Більша частина Херсонщини виявилась захопленою.
19:00. Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк повідомив, що росіяни захопили ЧАЕС.
Україна озвучила втрати за перший день війни: загинули 137 військових, 317 отримали поранення, загинули 57 цивільних, 169 були поранені.
Близько 21:00. Російських десантників вибили з Гостомеля.
Стало відомо, що окупанти після жорстокого бою захопили острів Зміїний.
Близько 23:00. Російські колони дісталися Конотопа в Сумській області, де отримали жорстоку відсіч.
Протягом дня у багатьох містах України запровадили комендантську годину. Біженці потягами та автомобілями поспішили на захід країни та за кордон.