404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Два роки перемозі Зеленського. Ми зібрали головні меми його виборчої кампанії у відео
Getty Images

Два роки тому Володимир Зеленський виграв другий тур виборів президента України. Значною мірою успіх колишнього шоумена — це результат роботи з електоратом, у тому числі у соцмережах. Зеленський разом зі своєю командою наблизив політику до свого глядача, зробивши з виборчої кампанії реаліті-шоу, або, якщо хочете, той-таки серіал.

Chas News згадав, як це було.

Припливли. З Новим роком!

Похід Зеленського у президенти почався 1 січня 2019 року з його новорічного привітання, яке телеканал «1+1» показав замість промови тодішнього глави держави Петра Порошенка. 

Вітаючи українців зі святом, Зеленський розмірковував про «три шляхи»: можна «плисти за течією», можна зібрати речі та поїхати до іншої країни, або ж можна спробувати щось змінити. Шлях до президентства — це третій варіант, сказав Зеленський та заявив, що буде балотуватися на виборах 2019 року.

 

Справа в шапці

З моменту оголошення Зеленським про його президентські амбіції минуло п’ять днів. Кандидат (ще неофіційно) у президенти скаржиться в Instagram на здоров’я та створює образ «свого хлопця». Каже, що «у шапочці, бо не прибрано».

У тому ж січні «Слуга народу» провела свій перший «з’їзд» — «Зе!зліт», як його назвав Зеленський. З піцою та бургерами.

«Нога Кремля і зуби ЄС»

На думку Зеленського зразка «Вечірнього кварталу», президентство — це екзамен. Але зрежисований виступ на сцені, можливо, і зможе розчулити глядачів, а перший «залік» майбутній президент, певно, склав за принципом «Перший млинець — нанівець».

Фраза «Я вам нічого не винен» стала мемом.

Зрештою, перших політичних труднощів у Зеленського тоді було хоч греблю гати. Наприклад, таким чином кандидат у президенти реагував на фейки про себе. «Я — і нога Кремля, і волохаті руки Америки, і зуби Євросоюзу», — намагався віджартовуватися Зеленський.  

Так, #яклоун

Через «комічне» минуле Зеленського раз по раз кандидата у президенти називали «політичним клоуном». Але акторська майстерність Зеленського обертала образи на політичні рейтинги.

Зеленський запустив флешмоб #яклоун та перевів тему на «вічне» — закликав українців назвати свої «клоунські» зарплати та пенсії.

Ще один яскравий приклад «заробітку» політичних балів на флешмобах — «лопата-челендж».

«Почистимо країну. І почнемо зі снігу», — казав Зеленський у той час, коли українська делегація представляла країну на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

Найвідоміша зброя «Кварталу 95» — гостра сатира, змішана з іронією. Саме такий прийом прослідковується у відео про «поховання» умовного політика. Кого саме — відомо, либонь, лише авторам, але судячи з його красномовної назви, політик «зробив для країни найкраще з того, що міг, — помер, аби ми могли жити».

 Вихід на велику арену

І, звісно, стадіон. Хоча спочатку було шоу з аналізами.

А запрошувати опонентів «поговорити» за допомогою відео — вочевидь, коронна «фішка» Зеленського. Порівняйте стиль запрошення Порошенка на дебати та нещодавне запрошення Путіна на переговори на Донбас.