Сhas News зібрав головні новини за 12 вересня.

ЗСУ звільнили 13 населених пунктів на Херсонщині

В ОК «Південь» повідомили, що українські військові деокупували 13 міст та сіл на півдні. Серед них — Високопілля, Нововознесенське, Білогірку, Сухий Ставок та Миролюбівку Херсонської області.

Загалом за два тижні військові звільнили 500 квадратних кілометрів та просунулися вглиб до декількох десятків кілометрів. Зараз там зачищена територія і тривають додаткові заходи.

Захисники продовжують рух до кордону на Харківщині

Голова ОВА Олег Синєгубов повідомив, що на окремих ділянках Харківської області українські захисники вийшли до державного кордону з росією. Окупанти залишили населені пункти Великий Бурлук та Дворічна Куп'янського району. За його словами, в області звільнено понад 40 населених пунктів.

Українські військові увійшли до Святогірська

За даними ЗМІ, українські бійці увійшли до Святогірська на Донеччині та проводять там зачистку місцевості.

Військові опублікували в соцмережах фото піднятого над міською радою українського прапора.

Окупанти продовжують тікати від наступу ЗСУ та шукають способи здатися

На Харківщині окупанти залишають свої позиції та тікають вглиб раніше окупованих територій або одразу на територію білгородської області. За словами Гайдая, та Луганщині росіяни навіть гауляйтери тікають навіть з територій, окупованих у 2014 році.

У розвідці зазначають, що під час втечі окупанти масово мародерять, завантажуючи на машини відібрані в українців генератори, телефони, комп'ютери. Зафіксовано непоодинокі випадки грабунків шкіл. Зі спортзалів виносять навіть турніки та спортивні снаряди.

На півдні окремі підрозділи росіян опинилися у складних умовах та намагаються вести перемовини про складання зброї та перехід під егіду міжнародного гуманітарного права.

Натомість у Генштабі ЗСУ повідомляють, що військове командування російської федерації призупиняє відправку нових, вже сформованих, підрозділів на територію України.

«Бавовна» у Ростовській області

За даними російських ЗМІ сьогодні потужний вибух почули жителі з Ростова-на-Дону, Азова, Таганрога, Новошахтинська, Шахт, Новочеркаська, Акса та Єйська. Місцеві кажуть, що помітили три-чотири осередки чорного диму. Деякі очевидці повідомляють, що, ймовірно, спрацювала система ППО.

Натомість представники влади регіону та мчс рф вибух не коментували.

«Адаптовані до зими»: у рф хочуть мобілізувати жителів камчатки — розвідка