обстріл Миколаєва

Сhas News зібрав головні новини за 31 липня.

Сьогодні Миколаїв зазнав найсильнішого за весь час обстрілу

Вночі в Миколаєві зафіксували близько 40 «прильотів». Ворог використовував у тому числі касетні снаряди.

За словами міського голови, вибухи лунали після першої ночі та близько п’ятої ранку. На місцях ударів спалахнули пожежі, пошкоджено готель, спортивний комплекс, два заклади освіти, СТО та житлові будинки.

Загинув власник компанії «Нібулон» Олексій Вадатурський

Під час нічного обстрілу Миколаєва загинув відомий бізнесмен Олексій Вадатурський, власник однієї з найбільших зерноторгових компаній України «Нібулон». Разом з Олексієм Вадатурським загинула його дружина.

Михайло Подоляк вважає, що смерть бізнесмена була не випадковістю, а цілком продуманим та організованим навмисним убивством. Ракета влучила у крило будинку зі спальнею, що не залишає сумнівів у наведенні та корегуванні удару.

З’явилися нові деталі щодо вбивства українських полонених в СІЗО в Оленівці

Супутники Maxar зняли, як виглядав ізолятор в Оленівці до та після вбивства українських полонених з Маріуполя. На знімках видно, що після вибуху пошкоджено лише одну невелику будівлю. Це свідчить про те, що СІЗО не могло бути пошкоджене ракетою GMLRS M142 HIMARS.

Є високі шанси, що 1 серпня з України вирушить перше судно з зерном

Речник президента Туреччини заявляє, що вже завтра з України може вирушити корабель для експорту зерна.

Як пишуть ЗМІ, перші шістнадцять суден з українським зерном можуть прибути до Стамбулу вже 3 серпня. Згодом їх відправлять до країн Африки, зокрема Сомалі.

Скасування заходів на честь Дня ВМФ у Севастополі

Російські ЗМІ заявили про скасування заходів на честь Дня військово-морського флоту у Севастополі. Причиною назвали нібито українські сили. За словами окупантів, «штаб Чорноморського флоту був атакований українською стороною за допомогою безпілотника».

Натомість ВМС України зазначають, що окупанти таким чином знайшли привід скасувати святкування на тлі побоювання справжніх ударів ЗСУ.