китайська армія

Намір спікера Палати представників США Ненсі Пелосі відвідати Тайвань може закінчитися для США та Китаю найглибшою кризою за останні десятиліття.

1 серпня низка американських ЗМІ повідомили, що Пелосі все ж планує прилетіти на острів в межах азійського турне, хоча в офіційній програмі про це не йшлося. CNN із посиланням на тайванського високопосадовця та офіційного представника США зазначає, що спікер не лише відвідає Тайвань, але й заночує там.

За перельотом Пелосі до Азії 31 липня стежив увесь світ, оскільки перед цим Китай попередив США про неприпустимість її візиту на Тайвань, який вважає своєю територією. Пекін пригрозив, що в разі порушення умови його армія вдасться до «рішучих дій». Водночас на Тайвані відбулися масштабні оборонні навчання.

У Тайбеї тим часом заявили, що будуть відповідним чином реагувати на «ворожі загрози». Після цього Китай підвів частину літаків та військових кораблів до неофіційного кордону з островом у Тайванській протоці. У Південнокитайському морі 2 серпня почалися військові навчання, які триватимуть до 6 серпня майже впритул до острова.

Японське видання Nikkei Asia пише, що до берегів Тайваню вирушили і американські бойові кораблі. Серед них авіаносець USS Ronald Reagan, десантний корабель USS Tripoli і десантний корабель USS America.

Reuters пише, що Тайвань почав готувати свої бомбосховища, де зможуть врятуватися близько 12 млн людей в разі нападу Китаю.

Візит Ненсі Пелосі на острів все ще не гарантований, частина ЗМІ вважає, що його можуть скасувати в останній момент. Однак, якщо вона прибуде, це будуть перші відвідини Тайваню спікером Палати представників з 1997 року.

29 літаків армії Китаю без попередження увійшли до зони ППО Тайваню