18 листопада в український прокат виходить фільм «Мисливці на привидів: З того світу». Режисером стрічки виступив Джейсон Райтман, син того самого Айвана Райтмана, що подарував нам культові фільми про команду мисливців на примар. Акторський склад, крім зірок оригінальної франшизи (Білл Мюррей, Ден Ейкройд, Ерні Хадсон і Сігурні Уівевер), поповнився новими обличчями. Серед них Маккенна Грейс і Фінн Вулфард (зірка серіалу «Дуже дивні справи»).

Поки ми чекаємо на повернення культової фантастичної стрічки, Chas News пропонує добірку фільмів, у яких головні герої стикаються із надприродними явищами.

«Будинок з приколами» (The Haunted Mansion)

Дата виходу: 29 листопада 2003 року

Жанр: комедія, фентезі

Режиссер: Роб Мінкофф

У головних ролях: Едді Мерфі, Теренс Стемп, Натаніель Паркер

Подружжя Еверсів — агенти з продажу нерухомості. Вкрай працелюбні, вони навіть на річницю свого весілля знаходять час для візиту до старовинного маєтку, який їм доведеться продати. Коротка подорож затягується, і вони мають заночувати в замку. Незабаром виявляється, що будівля має давню таємницю, а кожен куток кишить примарами.

«Будинок з приколами»

Сюжет про «будинок з привидами» зовсім не новий. Фільми на кшталт «Полтергейст» чи «Інші» полоскотали нерви містичною атмосферою кільком поколінням глядачів. Але кіномитці часом знаходять шляхи, як вивернути цей відомий сюжет у комедію. Якраз наш випадок.

Крім всіх секретів маєтку та лякаючих прихованих кімнат тут є місце і наївному головному герою (чудовий Едді Мерфі) та історії справжнього (нехай і трагічного) кохання. Приємний бонус — кумедні статуї, що співають.

І нехай візуальні ефекти поступаються багатьом тодішнім фільмам, «Будинок з приколами» — це якісне сімейне кіно, яке точно розвеселить ввечері.

«Скубі-Ду» (Scooby-Doo)

Дата виходу: 14 червня 2002 року

Жанр: пригоди, комедія

Режисер: Раджа Ґоснел

У головних ролях: Фредді Принц-молодший, Меттью Ліллард, Сара Мішель Геллар, Ровен Аткінсон

Корпорація «Таємниця» (молоді детективи у товаристві пса Скубі Ду) розпалася через розбіжності в команді. Через кілька років кожен з  компанії отримує запрошення відвідати популярний тематичний курорт на острові. Знову зібравшись разом, команда розуміє: там вони опинилися не випадково. Тепер на них чекає чергова жахлива загадка.

Скубі-Ду

Історія про пригоди компанії юних детективів розпочалась ще у  далекому 1969 році (тоді відбулась прем’єра мультсеріалу «Скубі Ду, де ти?!») і завоювала любов шанувальників з усього світу.

Перше немультиплікаційне втілення героїв на екрані, наповнене зірками молодіжних фільмів та серіалів у жанрі жахів (від «Я знаю, що ви зробили минулого літа» до «Баффі — винищувачки вампірів»). Фільм підходить для будь-якої аудиторії. Тут тобі й підліткова комедія, і фільм-пригода, і квест — можливість розгадувати таємницю разом з головними героями.

Один зі сценаристів фільму — Джеймс Ганн. А це свідчить про те, що на глядача чекають висміювання кліше хорор-фільмів (моторошні старовинні замки, обов'язково наповнені пастками), мораль і героїзм (врешті-решт дружба виявляється сильніша за будь-які розбіжності) і пес, який вміє розряджати будь-яку обстановку.

«Бітлджус» (Beetlejuice)

Дата виходу: 30 березня 1988 року

Жанр: фентезі, чорна комедія

Режиссер: Тім Бертон

У головних ролях: Алек Болдуїн, Майкл Кітон, Вайнона Райдер

Барбара та Адам вирішують провести відпустку у своєму заміському будинку. Через нещасний випадок обоє гинуть і тепер їм доведеться звикнути до свого нового «життя» в ролі привидів. Ситуація ускладнюється, коли в їхній будинок заселяється дратівлива сім'я, від якої відразу ж хочеться позбутися.

«Бітлджус»

У своєму проривному (у всіх сенсах) фільмі Тім Бертон представив атракціон яскравих образів та веселощів, що межують з гротеском. Чого тільки вартий персонаж Майкла Кітона — сам Бітлджус, одіозний, грубий, але з неймовірною тваринною харизмою, від якого неможливо відірвати погляд.

«Бітлджус» —  один з найяскравіших прикладів неповторного стилю режисера. Строкаті театральні костюми, жарти про смерть, кладовища та мерці, які виглядають комічно. Все це створює справжню готичну казку. Тим паче, що це один з небагатьох фільмів про будинок з привидами, де вони ж і виступають у головній ролі. І їм неможливо не співчувати. А вміння Тіма Бертона в такій глузливій манері показати потойбічне життя вже давно завоювало народну любов.

«Привид» (Ghost)

Дата виходу: 12 липня 1990 року

Жанр: романтика, фентезі

Режисер: Джеррі Цукер

У головних ролях: Патрік Свейзі, Демі Мур, Вупі Голдберг

Пізно ввечері на пару Сема та Моллі нападає грабіжник, внаслідок сутички Сем гине. Незабаром головний герой розуміє: він — привид. А його смерть була не випадкова. Тепер Сем у будь-який спосіб повинен захистити Моллі, адже вона в смертельній небезпеці.

«Привид»

Всім відомий і улюблений фільм розповів нам одну з найзворушливіших історій кохання. Драма з елементами комедії та детективу. Зірки першої величини 80-х -90-х Демі Мур, Патрік Свейзі, та Вупі Голдберг (виконала роль медіума-шарлатанки),  що розбавляє все своїм гумором. Чого лише варті сцени її «спіритичних сеансів». Образи з цього фільму та відсилання до нього неможливо порахувати і кожен пам'ятає романтичну сцену біля гончарного круга.

Простий, але цікавий сюжет показує: кохання не знає кордонів. Навіть після смерті.

«Минулої ночі у Сохо» (Last Night in Soho)

Дата виходу: 28 жовтня 2021 року

Жанр: драма, трилер

Режисер: Едгар Райт

У головних ролях: Томасін Маккензі, Аня Тейлор-Джой, Метт Сміт

Елоїза прибуває на навчання до Лондона. Щоправда, із сусідками у гуртожитку не залагодилося і їй доводиться знімати невелику кімнатку у старовинному районі міста. На новому місці вона починає бачити дивні сновидіння про процвітаюче світське життя 60-х. Спочатку дівчина у захваті і навіть черпає натхнення з образів минулих років. Але незабаром помічає, що сни і реальність перемішуються, а примари минулого починають її переслідувати.

«Минулої ночі у Сохо»

Британський режисер Едгар Райт неодноразово дарував нам незвичайні заплутані сюжети (і навіть переосмислював зомбі-апокаліпсис), все це приправляючи влучним ексцентричним гумором. Цього разу він відійшов від звичного йому комедійного жанру та зняв досить серйозне, подекуди похмуре, кіно.

Звичайно, не змінюючи свого режисерського стилю: британські паби, динамічний монтаж і велика увага до музики (Едгар Райт — справжній аудіофіл). Зробив реверанс режисер і у бік сучасних віянь: головні герої фільму — сильні жіночі персонажі, і все це в атмосфері всіма улюбленого ретро. Містична і чарівна картина, що безумовно варта перегляду.

Горор-бонус

Говорити про привидів, не згадуючи фільми жахів,  неможливо.

«Паранормальне явище» (Paranormal activity)

Дата виходу: 14 вересня 2007 року

Жанр: жахи, мокьюментарі

Режисер: Орен Пелі

У головних ролях: Міка Слот, Кеті Фізерстон, Марк Фредерікс

Після покупки нового житла пара починає переживати дивні події. Лякаючі звуки, немов живі меблі і постійне відчуття, що мешканці зовсім не одні у своєму новому будинку.

Йдучи стопами «Відьми з Блер», автори вирішили створити фільм у стилі мокьюментарі, який став справжнім феноменом.

«Паранормальне явище»

Що ж такого у «Паранормальному явищі»? Найголовніше — відчуття, що все дійсно відбувалося в реальному світі. Невідомі актори, стилізація під зйомку на звичайну камеру та відсутність будь-яких виразних спецефектів (у цьому випадку вони й не потрібні). Достатньо, щоб залучити глядача до атмосфери і ні на секунду не дозволити засумніватися у справжності дійства. Двері, що закриваються самі собою, світло, що живе своїм життям і постійний гуркіт справді лякають.

І це спрацювало. За мінімальних витрат на виробництво ($15 тис.) фільм зміг зібрати у прокаті понад $190 млн, що спричинило виробництво незліченної кількості сиквелів (багато з них також стали комерційно успішними). А фільм, безперечно, — один з найголовніших жанрових представників нового тисячоліття.

«Вічні» — найгірший фільм Marvel?
Емма Вотсон у пеклі, зомбі, вампіри та невдахи. П’ять комедій на осінні вихідні
Good to be bad. П’ять фільмів, де головний герой — лиходій