масований ракетний удар

Масовані ракетні атаки росії по території України можуть залишитись у минулому.

Таку думку у четвер, 2 березня 2023 року, висловила Наталія Гуменюк, речник Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України.

Водночас речник доповіла, що росія збільшила кількість кораблів у Чорному морі, а отже — готова для нової ракетної атаки.

Паралельно з цим з’явився прогноз, що віялові відключення для українців можуть повернутися влітку.

Сhas News проаналізував важливі і дещо парадоксальні заяви військових і енергетиків.

Коли буде наступна масована ракетна атака росіян

Станом на 2 березня 2023 року ворог збільшив своє корабельне угруповання у Чорному морі у порівнянні з попередніми тижнями до 13 кораблів.

Серед них — чотири ракетоносії, два надводні і два підводні. Загальний залп ракет «Калібр» може складати 24 ракети високої точності. Такі дані навела Наталія Гуменюк.

Водночас вона уточнила, що виведення ракетоносіїв лише свідчить про готовність до їх застосування, але «необов’язково всі 24 «Калібри» є готовими до запуску».

Речник Сил оборони Півдня навіть висловила припущення, що росія може змінити тактику і найближчим часом не застосовувати масовані ракетні удари, від яких Україна регулярно потерпає з жовтня 2022 року.

«Ми говоримо, що масовані ракетні атаки можуть залишитися у минулому. Зараз ворог знаходиться на етапі пошуку нової тактики», — сказала Гуменюк.

За її словами, ворог починає розподіляти в часі ракетні удари — інколи це поєднання ударів з моря і повітря, а також невеликі партії дронів-камікадзе типу «Шахед».

«Зараз вони хочуть і знешкоджувати нашу ППО, і завдавати результативних ударів», — резюмувала речник.

Зазначимо, що в ЗСУ попереджали українців про велику ймовірність масованого ракетного удару росіян на річницю повномасштабного вторгення, тобто в районі 24 лютого. Проте весь цей час рашисти завдавали лише окремі удари незначною кількістю ракет і дронів.

Експерти пояснювали це тим, що агресор зазнав невдачі у спробах повністю «покласти» українську енергетичну систему взимку і з настанням весни залишив такі спроби. Щоправда, є припущення, що росіяни можуть переключитись на інші цілі, наприклад, транспортні вузли та артерії.

Втім, ще одним поясненням зменшення ракетного тиску на Україну може бути банальне скорочення арсеналу ракет у російської армії.

«Об’єктивна ситуація полягає в тому, що ракет вже набагато менше, але все ще є. Виробництво майже зупинене, але все ще є. Потужність ворога не знищена повністю. Вона ще має ознаки життя і продукує продукти вбивства», — пояснює Гуменюк.

В будь-якому разі військові попереджають про підступність ворога і закликають не втрачати пильність і не нехтувати сигналами тривоги.

Чи будуть вимикати світло українцям навесні і влітку

Постійні обстріли енергетичних об’єктів України тривали з середини осені і майже всю зиму. Через масштабні руйнування українцям доводилось по кілька діб поспіль лишатися без світла ті опалення. Проте в лютому і на початку березня дефіцит в енергосистемі ліквідували, що дозволило вже протягом трьох тижнів не проводити планові відключення електроенергії. Світло зникало точково лише внаслідок аварій.

Настання весни і зменшення інтенсивності ракетних обстрілів додали жителям країни надії, що далі з потеплінням і збільшенням світлового дня відключень світла не буде й поготів.

Але навіть за відсутності ударів по енергооб’єктах інфраструктура зазнала значних пошкоджень, а тому відключення не виключені.

Зокрема, вони ймовірні, як це не парадоксально звучить, влітку. Адже навантаження на енергосистему зростають не лише в мороз, але й у спеку.

Про це, зокрема, попередив Іван Плачков, голова наглядової ради «Київенерго». За його словами, планові відключення світла можуть повернутися в Україну влітку.

«Коли влітку потеплішає, будуть вмикати додаткові прилади — кондиціонери, холодильники. Це теж може спричинити дефіцит. Енергетикам уже потрібно готуватися до ремонту обладнання та до наступного осінньо-зимового максимуму. Про економію електроенергії забувати не варто», — сказав Плачков.

Пошкоджений російський літак А-50 полетів з Білорусі до рф на ремонт — Беларускі Гаюн