Трамп

2 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження мит на товари з усього світу, які ввозитимуться до Сполучених Штатів.

Міністерка економіки Юлія Свириденко запевнила, що мито від США не вплине на курс валют чи ціни на продукти в Україні.

Мито на рівні 10%, за її словами, є відносно незначним. При цьому обсяги українського експорту в США теж «не надто високі» — всього 2,1% від загального обсягу експорту товарів за підсумками 2024 року.

Половину експорту до США становлять чавун і труби, а продукція агропромислового сектору сягає лише близько $137 млн.

«Тому мито не матиме відчутного прямого впливу ані на обсяги двосторонньої торгівлі, ані на курс і на внутрішні ціни на споживчому ринку України», — пояснює Свириденко.

Вона додала, що у короткій перспективі це може дати навіть зворотній ефект: для багатьох виробників продукції у світі втрата ринку США або суттєве його обмеження означатиме, що треба виходити на нові ринки, зокрема, і на український.

«У довгостроковій перспективі країни, які потрапили під мито, можуть почати демпінгувати ціни. Тобто знижувати їх, щоб витіснити конкурентів. Тоді це може вплинути на наших виробників. Але і це не вплине суттєво ні на курс, ні на ціни», — написала міністерка.

Вона пояснює, що все це за умов, що країни, на які наклали мито, не будуть відповідати тим же щодо товарів із США. У такому випадку прогноз буде залежати від рішень цих держав.

«Однією з причин введення глобальних тарифів США назвали «валютні маніпуляції» торгових партнерів. Тобто вважають, що деякі країни штучно занижують курс своєї валюти щодо долара. Тому США прагнуть послабити долар відносно інших валют. Це не означає, що його курс автоматично знизиться, але це один із факторів, що впливатиме на валютний ринок», — додала Свириденко.

Міністерка наголосила, що в України гарна підтримка макрофінансової стабільності за підтримки партнерів та міжнародних інституцій, тож уряд не очікує значних коливань.

Нові тарифи на імпорт у США

Базова митна ставка на імпорт усіх іноземних товарів до США становитиме 10%. Такою вона буде для Великої Британії, Бразилії, Австралії, Туреччини, України та багатьох інших країн. Для країн Євросоюзу вона становитиме 20%, для Китаю — 34%, для Південної Кореї — 25%, для Японії — 24%, для Індії — 26%.

Рекордними є ставки для Камбоджі (49%), В’єтнаму (46%) та Шрі-Ланки (44%).

У таблиці, яку показав Трамп, вказано, що мита на американські товари у Камбоджі становлять 97%, і це є найвищим показником у списку торгівельних партнерів США. У ЄС ця ставка сягає, за даними США, 39%, у Китаї — 67%, у Японії — 46%.

Водночас введені Трампом мита не поширюються на Білорусь, Кубу, рф та КНДР. Білий дім пояснив це тим, що країни перебувають під санкціями. При цьому Америка продовжує торгувати з росією більше, ніж з невеликими державами, які потрапили під санкції.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Пінгвіни і вареники: соцмережі вибухнули мемами через рішення Трампа про мита