За даними Генштабу ЗСУ, станом на 8 вересня росіяни продовжують зосереджувати зусилля на встановленні повного контролю над Донецькою областю та утриманні зайнятих територій в інших регіонах.

Окупанти активно ведуть розвідку з безпілотників та намагаються покращити логістичне забезпечення своїх військ.

За добу ворог завдав:

 • 4 ракетних удари по населених пунктах Костянтинівка, Циркуни, Березнегувате та Харків, є жертви серед цивільного населення;
 • 15 авіаударів по військових та цивільних об’єктах в районах Темирівки, Красногорівки, Володимирівки та Новомихайлівки.
 • понад 10 обстрілів з РСЗВ «Град» та «Ураган» по населених пунктах Серебрянка, Платонівка і Таврійське.

На Волинському та Поліському напрямках обстановка залишається без змін.

На інших напрямках окупанти завдають ударів по військовій та цивільній інфраструктурі:

 • на Сіверському напрямку — в районах населених пунктів Сеньківка Чернігівської області та Миропільське, Великий Прикіл і Проходи Сумської області;
 • на Харківському напрямку — зі ствольної та реактивної артилерії, у районах населених пунктів Уди, Світличне, Нове, Мале Веселе, Руські Тишки, Черкаські Тишки, Перемога, Старий Салтів, Байрак та Костянтинівка;
 • на Слов’янському напрямку — Слов’янськ, Вірнопілля, Долина, Краснопілля та Нова Дмитрівка;
 • на Краматорському напрямку — в районах населених пунктів Пришиб, Переїзне, Спірне та Роздолівка;
 • на Бахмутському напрямку — в районах населених пунктів Яковлівка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Весела Долина, Зайцеве, Нью-Йорк і Веселе;
 • на Авдіївському напрямку — в районах Авдіївки, Первомайського, Водяного та Опитного;
 • на Новопавлівському напрямку — в районах населених пунктів Красногорівка, Мар’їнка, Велика Новосілка, Вугледар, Новомайорське та Єгорівка;
 • на Запорізькому напрямку — біля Новоандріївки, Новополя і Времівки;
 • на Південнобузькому напрямку — в районах населених пунктів Біла Криниця, Первомайське, Любимівка, Тернові Поди, Зелений Гай, Петрівка, Степова Долина, Правдине, Таврійське, Миролюбівка та Іванівка.

Через партизанський рух та артилерійські удари ЗСУ підрозділи окупантів мають суттєві проблеми з логістичним забезпеченням на захоплених територіях Херсонської області.

З метою протидії витоку інформації про переміщення окупаційних підрозділів на залізничній станції населеного пункту Сокологірне збройні сили російської федерації посилили фільтраційні заходи.

В окупованій частині Чугуївського району Харківської області окупанти проводять примусову «мобілізацію».

Українські підрозділи утримують займані позиції та не допускають просування ворога. Українські військові успішно відбили атаки окупантів у районах населених пунктів Костянтинівка, Довгеньке, Дібрівне, Григорівка, Соледар, Первомайське, Невельське, Мар’їнка та Кам’янка.

За добу українська авіація здійснила понад 12 ударів, уразивши два взводних опорних пункти, шість районів зосередження живої сили та військової техніки.

Раніше у Генштабі повідомили, що ЗСУ звільнили понад 20 населених пунктів на Харківщині, на вказаному напрямку захисникам вдалося вклинилися в оборону противника на глибину до 50 км.

На Краматорському напрямку українські військові просунулись в глибину до 2 кілометрів, на Слов'янському — на 3 кілометри.

Від БМ-21 «Град» до «Верби»: еволюція наймасовішої РСЗВ на озброєнні ЗСУ