404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Колонка
Глава Асоціації лідерів стійкого розвитку
Глава Асоціації лідерів стійкого розвитку

Вже котрий день не вщухає медіаскандал навколо Анжеліки Єременко, колишньої помічниці Олега Діденка, глави ЦВК. Нагадаємо, вона у своєму блозі описала історію з подарунком, який на 14 лютого зробив їй хлопець, — зі зламаним вібратором і спробами замінити його на девайс, що працює. Розповідь викликала хвилю хейту, після чого Єременко звільнилася з ЦВК. Її рішення піти з держструктури, у свою чергу, викликало шквал негативу з боку ліберальних кіл, які звинуватили вже хейтерів Єременко у мракобіссі і почали відстоювати таку позицію: представник держструктур, що працює в комунікаціях, має право не тільки на особисте життя, але і на те, щоб ділитися у соцмережах його інтимними моментами.

Ключове питання цієї історії: чи справді звільнення з ЦВК, спровоковане хейтом недоброзичливців, було особистим рішенням Анжеліки? Або її все ж попросили тихо піти? Якщо це так, наша система держуправління — повний совок. Але відповіді на це питання у мене немає, і не факт, що ми її колись дізнаємося.

Два різних світа

Якщо ж безпосередньо аналізувати ситуацію, що склалася, на неї потрібно дивитися одночасно з декількох сторін. З одного боку, Єременко розповіла історію про зламаний вібратор в особистому блозі Bad mama. Назва блогу з самого початку попереджає читачів про присутність контенту з «родзинкою». Тому обурення опублікованими в ньому розповідями виглядає досить дивно. Це як зайти на сайт елітного ЖК, щоб потім обурюватися площею та плануванням дорогих квартир і розповідати про переваги життя в хрущовці.

Назва блогу з самого початку попереджає читачів про присутність контенту з «родзинкою». Тому обурення опублікованими в ньому розповідями виглядає досить дивно

Більш за те, вібратори в Україні аж ніяк не заборонені. Їх продають на кожному розі, майже як «Айкоси». Але про «Айкоси», вживання яких шкодить здоров'ю, у пристойному суспільстві можна говорити. А про вібратори, застосування яких здоров'ю не шкодить, — ні...

З іншого, — потрібно розуміти, що держава і секс у всьому світі — це дві прямі, які ніколи не повинні перетинатися. Як тільки вони перетинаються, кар'єра на державній службі тут же припиняється. Так було з купою американських, європейських, та навіть українських політиків і державних службовців. На місці Анжеліки я б раділа, що її кар'єра в держсекторі закінчилася не через участь керівництва ЦВК у корупційному скандалі, а через скандал на тлі сексу, як у політичних акул.

Обережність не завадить

Нарешті, випадок Єременко — черговий приклад того, про що я вже давно пишу: активність в соціальних мережах впливає на роботу. Репутація в інтернеті багато в чому формує думку про вас ще до того, як люди знайомляться з вами особисто.

За даними комунікаційного агентства PlusOne, кількість українських користувачів Facebook в 2019 році склала 14 млн осіб, Instagram — 11,5 млн. Загалом у країні 25 млн людей працездатного віку. Тобто більша частина працездатного населення користується соціальними мережами.

Дані соцмереж поки що не є вирішальними при ухваленні рішення про працевлаштування, але як додатковий інформаційний ресурс їх використовують часто

Логічно, що для роботодавців слід, який залишає користувач у соцмережах, стає одним із джерел інформації про людину. Згідно з опитуванням, проведеним в одній з груп українських HR-фахівців, дані соцмереж поки що не є вирішальними при ухваленні рішення про працевлаштування, але як додатковий інформаційний ресурс їх використовують часто. І це тільки початок. Через декілька років в Україні соціальні мережі стануть основним джерелом інформації для HR. Принаймні, якщо ми рухаємося по траєкторії розвинених країн. Одним словом, інформацією, яка стає загальнодоступною, потрібно ділитися вкрай обережно.

Але у будь-якому випадку я б на місці Анжеліки раділа: дитина в неї є, хлопець є, вібратор вже працює, книгу купують, підписників на її блог аж 30 тис. осіб, здоровий смак до життя у неї теж є. Робота додасться.

«Я більше не хотіла жити». Меган Маркл — про расизм і тиск з боку королівської родини
«Бунтуй, кохай, права не віддавай!». Як українки розпочинали боротьбу за гендерну рівність