Unsplash

Chainlink token, також відомий як LINK, є токеном Ethereum, який підтримує децентралізовану мережу оракулів Chainlink. Ця мережа була створена для того, щоб смарт-контракти на Ethereum могли безпечно підключатися до зовнішніх джерел даних, API та платіжних систем. Завдяки такому підходу проєкт став затребуваним на ринку.

Детальніше про те, що таке Chainlink

Це децентралізована мережа оракулів, яка створена для того, щоб зв'язати розумні контракти та дані із реального світу. Засновником проєкту вважається Сергій Назаров, співзасновником — Стів Елліс. У 2017 році розробники провели ICO, завдяки якому їм вдалося зібрати $32 млн., при цьому загальна пропозиція токенів — 1 млрд.

Проєкт має нативну криптовалюту LINK, яка є рідною для децентралізованої мережі оракулів. Токен — це головний інструмент оплати праці операторів вузлів. Мережа Chainlink примітна тим, що в ній діє система репутації. Тому постачальники вузлів, у яких більше LINK token, можуть розраховувати на винагороду у вигляді більших контрактів. Це працює і у зворотний бік: при наданні неточної інформації з постачальника вузлів віднімаються токени.

Розробники презентують свою криптовалюту як токен ERC20, який має додатковий функціонал ERC223 «передача та виклик», за рахунок чого смарт-контракти отримують та обробляють токени в межах однієї транзакції. Відстежувати онлайн курс XRP/USD, LINK/USD та інші криптовалюти можна на біржах. Після того як у 2017 році пройшло ICO на суму в 32 млн. доларів, стався такий поділ:

  • 32% токенів відправились операторам вузлів, щоб стимулювати екосистему.
  • 30% залишилися всередині системи для її розвитку.
  • 35% продали під час публічного токенсейлу.

Купівля криптовалюти в Україні: як придбати LINK?

Якщо вас цікавить, як поповнити криптогаманець монетами Chainlink, то для цього існують різноманітні способи, серед яких розглянемо 4 найпопулярніші:

  • Онлайн-обмінники.

Це такі платформи криптовалют, які працюють в онлайн-режимі та пропонують купити LINK та іншу крипту за фіат чи цифрові монети. Однак сервіси такого типу передбачають відсоток за свою роботу. Щоб зробити обмін, потрібно лише знайти надійний сайт та в окремих випадках ще й зареєструватися.

  • Криптовалютні біржі.

Такі майданчики використовуються не тільки для купівлі та продажу LINK, але і для активної торгівлі з метою заробітку на різниці курсів. Серед популярних в Україні платформ можна виділити такі: криптобіржа WhiteBIT, Binance, Kuna, Huobi та ін. Користувачі можуть вибирати вигідні пропозиції у режимі реального часу. Крім того, біржі відкривають доступ до аналітичної панелі.

  • Обмін безпосередньо з іншими людьми.

На спеціалізованих форумах або ресурсах можна знайти користувачів, які хочуть купити або продати криптовалюту, у тому числі LINK. Умови угоди обговорюються в індивідуальному порядку. Але є високий ризик потрапити на шахраїв.

  • Криптотермінали ATM.

Якщо з якихось причин ви не бажаєте працювати з платформою криптовалют для покупки монет, то можна використовувати криптобанкомати. Це такі термінали, де ви можете вносити готівку та поповнювати гаманець LINK. Вам потрібно лише ввести адресу криптогаманця, внести гроші, підтвердити транзакцію. Знайти криптобанкомати можна у багатьох країнах у великих містах.