Сполучені Штати Америки серйозно розглядають питання про оголошення росії державою-спонсором тероризму у зв’язку з її діями в результаті повномасштабного вторгнення в Україну.

Про це в інтерв’ю «Радіо Свобода» заявила Бріджит Брінк, надзвичайна і повноважна посол США в Україні.

«Щодо оголошення Росії державою-спонсором тероризму, ми розглядаємо це питання, воно потребує ретельного аналізу відповідно до американських законів...Ми використовуємо всі доступні засоби, включно з багатьма, які б застосовувалися для країни, яка є таким спонсором. Проте ми також серйозно розглядаємо таке оголошення. І ми продовжимо притягати Росію до відповідальності відповідно до нашого законодавства», — сказала Брінк.

Посол наголосила, що США разом з партнерами та союзниками запровадили «безпрецедентну за обсягом та глибиною кількість санкцій», і продовжуватимуть це робити й надалі.

«Ми також відключили Росію від фінансування міжнародних фінансових установ. Ми також перешкодили використанню Росією заморожених коштів центрального банку для погашення свого боргу. Ми використовуємо всі доступні засоби, включно з багатьма, які б застосовувалися для країни, яка є таким спонсором», — наголосила Брінк.

Раніше Ненсі Пелосі, спікер Палати представників США звернулася до держсекретаря Ентоні Блінкена із закликом оголосити росію державою-спонсором тероризму, у зворотному випадку Конгрес сам ухвалить таке рішення.

Литва першою у світі визнала росію державою-терористом