субсидія для пенсіонерів

Субсидія — це допомога, яку держава надає тим людям, які не можуть самотужки оплатити комунальні послуги через низький рівень доходів та майнового стану.

На опалювальний сезон 2023/2024 субсидії перепризначають автоматично, без звернення громадян. Це стосується і пенсіонерів.

Однак ті, хто раніше не отримував субсидії, повинен подати заявку. Chas News розповідає, як оформити субсидію пенсіонерам та які документи для цього потрібні.

Субсидія для пенсіонерів 2023/2024: умови

Якщо пенсіонер зареєстрований і сам проживає у помешканні, він повинен подати заяву та декларацію онлайн або офлайн.

Якщо у житлі зареєстровані інші особи, які там не проживають, до заяви додатково подають документи, що підтверджують їх непроживання (довідка про навчання або працевлаштування в іншому населеному пункті, довідки ЖЕК, ОСББ або ЖБК про непроживання особи за адресою домогосподарства тощо).

Якщо пенсіонер має борг за житлово-комунальні послуги, потрібно подати документ про його сплату, укладений договір про реструктуризацію або ухвалу про відкриття провадження у справі у разі оскарження заборгованості в суді.

Субсидія для пенсіонерів: як нараховується

У Пенсійному фонді пояснили, що під час розрахунку житлової субсидії на опалювальний період з жовтня враховується розмір пенсійної виплати за серпень 2023 року. 

Якщо людині відмовили в отриманні субсидії на неопалювальний період, необхідно звернутися за її призначенням у період до 30 листопада 2023 року. Тоді житлову субсидію призначать з жовтня 2023 року.

Як оформити субсидію пенсіонеру 

Подати заяву з документами можна в електронній або паперовій формі. Для цього слід скористатись порталом електронних послуг Пенсійного фонду, порталом «Дія» або звернутися до обраного сервісного центру ПФУ чи уповноважених посадових осіб виконавчого органу місцевої влади.

Інструкція подачі заяви через портал «Дія»:

  • оберіть розділ «Послуги» та перейдіть у пункт «Заява на субсидію»;
  • заповніть усі поля і перевірте правильність даних введених автоматично;
  • оберіть на які саме послуги вам необхідна субсидія;
  • задекларуйте усе своє майно і вкажіть технічні особливості домогосподарства.

Для подачі заяви на субсидію офлайн потрібно зібрати такі документи:

  • заяву про призначення та надання житлової субсидії;
  • декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії;
  • посвідчення особи;
  • договір оренди або свідоцтво на право власності житла за вказаною адресою.
Допомога на поховання в Україні: для пенсіонерів, військових та інших категорій