2 лютого відзначають День бабака. Свято, яке походить із США, добре прижилось і в Україні. Традиційно в цей день слідкують за бабаком, що вилазить з нори. Згідно з повір'ям, за його поведінкою можна визначити, чи швидко настане весна. 

Проте для більшості ця дата асоціюється зі стрічкою 1993 року «День бабака», головний герой якої застряг у часовій петлі. Фільм став культовим, а подібний формат історії постійно використовують в кінематографі. 

Chas News пропонує добірку фільмів, в яких персонажі «застрягають» у часі. 

«Початковий код» (Source Code) 

Дата виходу: 30 березня 2011 
Жанр: трилер, наукова фантастика
Режисер: Данкан Джонс 
У головних ролях: Джейк Джилленгол, Мішель Монаган, Джеффрі Райт 

Головний герой Колтер Стівенс щоразу прокидається в тілі незнайомого чоловіка, пасажира поїзда, за кілька хвилин до вибуху. Виявляється, що Стівенс — частина експерименту, мета якого — розпізнати терориста та запобігти катастрофі.

Неначе детектив, герой повинен зібрати деталі пазлу та встановити особу злодія-підривника. Динаміку фільму додає те, що діяти головному герою доводиться швидко, адже час обмежений. А серед підозрюваних — кожен пасажир. 

«Петля часу» (Looper)

Дата виходу: 26 вересня 2012 року 
Жанр: наукова фантастика, бойовик 
Режисер: Раян Джонсон 
У головних ролях: Джозеф Гордон-Левітт, Брюс Вілліс, Емілі Блант 

Джо — кілер. Він вбиває жертв, яких відправляють з майбутнього. Одного разу під його прицілом виявляється він сам. Це штовхає його до спроб змінити своє майбутнє. 

І хоч головний герой не прокидається в один і той самий день, він є частиною часового парадоксу, де все залежить від його власних дій. За всіма можливими канонами стрічок про подорожі у часі «Петля» розповідає історію протистояння проти зумовленості життя. І ставить питання: на що готовий піти герой, щоб змінити свою долю? 

«Біжи, Лоло, біжи» (Lola rennt)

Дата виходу: 3 березня 1998 року 
Жанр: трилер, кримінальний 
Режисер: Том Тиквер 
У головних ролях: Франка Потенте, Моріц Бляйбтрой  

Після вдалої угоди Манні губить гроші свого боса-мафіозі. Допомогти горе-герою може лише кохана Лола. Але на це у неї є лише 20 хвилин. 

Просте зіткнення з перехожим або ж відмова купити велосипед у незнайомця на вулиці — у кожної дії є свої наслідки. Використовуючи часову петлю, в яку потрапляє Лола, автори стрічки демонструють, як кожне рішення та крок людини впливають на її долю. Через динамічний темп фільм не дає перевести подих глядачеві. І показує, що головна рушійна сила життя — це кохання.   

«Трикутник» (Triangle)

Дата виходу: 16 жовтня 2009 року
Жанр: драма, містичний трилер  
Режисер: Крістофер Сміт 
У головних ролях: Мелісса Джордж, Ліам Хемсворт  

Джесс з друзями вирушають відпочити на яхті. Компанія потрапляє в шторм, але їм вдається врятуватись, піднявшись на пасажирський лайнер, який проходив неподалік. На судні вони не знаходять жодної живої людини, однак кожного переслідує відчуття, що за ним стежать.  

«Трикутник» — трилер посеред відкритого моря. Класичний «корабель-привид» з його порожніми каютами, зацвілою їжею та загадкою, котору треба розгадати головним героям історії. 

Стрічка пропонує переоцінити поняття материнства та жертовності в атмосфері постійно повторюваного циклу жахів, що відбуваються на кораблі.

«Зависнути у Палм-Спрінгс» (Palm Springs)

Дата виходу: 20 серпня 2020 року 
Жанр: комедія, наукова фантастика
Режисер: Макс Барбаков 
У головних ролях: Енді Семберг, Крістін Міліоті, Дж. К. Сіммонс 

Сара приїжджає на весілля своєї сестри. Там знайомиться з іншим гостем — Найлзом і дізнається, що він уже сотні разів бував на цьому святі. Найлз застряг у часовій петлі і випадково Сара також потрапляє в безкінечний цикл одного дня.

Сюжети про часові петлі неминуче відсилають нас до історій про самотність, екзистенційну драму, безвихідь та духовне зростання. «Палм-Спрінгс» дозволяє своїм героям рости, проте трохи змінює шаблон. В стрічці не один персонаж в циклі, їх одразу декілька. Більше того, кожен переслідує власні цілі: продовжувати «зависати» або ж знайти сенс буття та вибратися з петлі. І, як повелося, один і той самий початок дня, безглузді витівки, за які тобі нічого не буде, та постійні «веселі» смерті головних героїв.

Титанік ХХІ століття. Як 10 років тому затонув лайнер «Коста Конкордія»
Сміх і сльози на великому екрані. П’ять фільмів, що потрапили до Книги рекордів Гіннеса
Вирахувати за IP. П’ять фільмів про хакерів