Нещодавні візити європейських лідерів до України та їхня риторика свідчать: Велика Британія, Польща і Туреччина розглядають Україну як стратегічного партнера. Наразі створюються два трикутники: «Лондон — Варшава — Київ» і «Лондон — Анкара — Київ». Причому Україна є надважливим елементом — точкою перетину цих двох трикутників. І ключові питання європейської безпеки зосереджені саме тут.
Велика Британія розглядає Київ як стратегічного партнера в загальному комплексі європейської безпекової політики. Невипадково саме ця країна реалізує амбітний план щодо будівництва двох військово-морських баз для потреб ВМС України.
Сума інвестицій сягає 60 млрд грн. Це найбільший проєкт за всі роки Незалежності.
Крім того, Україні поставили протитанкові гранатомети. На момент загострення ситуації Велика Британія була однією з перших країн, що надали Україні зброю. Таким чином британці фактично убезпечили Україну від танкових ударів. Якщо нас лякають 300 танками, а ми маємо 2000 протитанкових гранатометів, які вважаються найкращими в світі, таке питання не стоїть апріорі.
Велика Британія заявила, що крім військово-технічної допомоги наразі відкрита лінія макрофінансової підтримки. Це 78 млн фунтів стерлінгів додатково до загальноєвропейської допомоги.
У той час, коли національна валюта коливалася, додаткові транші — це свідчення довіри з боку наших західних партнерів владі України і ЗСУ як гаранту збереження територіальної цілісності нашої держави.
Велика Британія невипадково вибудовує ці два військово-політичні трикутники. Тому перспективи України щодо розширення військово-технічної співпраці й розбудови Збройних сил цілком реальні.
У грудні 2021 року президент Володимир Зеленський повідомив, що на підтримку України Лондон додатково виділить 1 млрд фунтів стерлінгів у сфері інвестицій, торгівлі та безпеки.
Наприкінці січня цього року Велика Британія відправила в Україну понад 2 тис. одиниць протитанкового озброєння та полк рейнджерів на тлі загрози вторгнення Росії.
А 8-9 лютого партнери з Великої Британії доправили в Україну чергові вантажі з військово-технічною допомогою — військове майно та амуніцію для потреб Сил територіальної оборони.