Атлантида Валентина Васяновича

Мистецтво завжди наслідує реальність. Від повсякденної рутини до найстрашніших аспектів людського життя. Війна — саме один з таких аспектів, що безліч раз був утілений на великому екрані.

Chas News пропонує добірку фільмів українських режисерів про реалії, з якими стикається людина під час російсько-української війни.

«Атлантида»

Дата виходу: 5 листопада 2020 року

Жанр: драма, воєнний

Режисер: Валентин Васянович

У головних ролях: Андрій Римарук, Людмила Білека

2025 рік, Україна здобула перемогу в російсько-українській війні. Проте за це довелося заплатити високу ціну. Вся територія Донбасу залишилася спустошеною та непридатною для життя.

«Атлантида» — яскравий приклад авторського артхаусного кіно. Стрічка захоплює своїм медитативним темпом. Однією з особливостей фільму є те, що головні ролі тут грають не професійні актори, а справжні ветерани АТО і волонтери. Фільм здобув низку нагород, в тому числі головний приз на Венеційському фестивалі у програмі «Горизонти» (в ній зазвичай беруть участь стрічки, що показують нові тенденції кінематографу). Також «Атлантида» посідає 11 місце в списку найкращих фільмів в історії українського кіно.

«Погані дороги»

Дата виходу: 20 травня 2021 року

Жанр: драма

Режисер: Наталія Ворожбит

У головних ролях: Ігор Колтовський, Андрій Лелюх, Анна Жураківська

П’ять невеликих новел з історіями окремих жителів Донбасу, долі яких понівечила війна.

«Погані дороги» — кілька сюжетів про життя різних людей, що перебувають на території окупованого російськими військами Донбасу. Перевірки на блокпостах, небезпеки, що чекають на військових журналістів, втрати близьких і розбрат в українських сім'ях (та й суспільства в цілому), котрий принесла з собою російська окупація.

Фільм відзначений критиками та навіть був номінований на Венеційському кінофестивалі в програмі «Міжнародний тиждень критиків». І хоча картина не отримала головну нагороду, все ж здобула заохочувальний приз як «Найбільш інноваційна стрічка конкурсу» від Веронського кіноклубу.

«Поїзд Київ - Війна»

Дата виходу: 12 листопада 2020 року

Жанр: документальний

Режисер: Корній Грицюк

У головних ролях: Корній Грицюк, Тася Пугач

Документальний фільм про потяг 126 «Київ – Костянтинівка», про пасажирів та їхнє ставлення до війни.

Особлива нон-фікшн-стрічка, автори якої мали на меті показати справжні людські думки та почуття. Без дорогих спецефектів, без вражаючої акторської гри. Лише страхи, надії, враження звичайних людей від війни.

А також думки про політичних лідерів та сподівання щодо майбутнього батьківщини. Їх чуєш у вагонах поїзду, маршрут якого охрестили як «Київ - Війна»

«Кіборги»

Дата виходу: 7 грудня 2017 року

Жанр: драма, бойовик

Режисер: Ахтем Сеітаблаєв

У головних ролях: Макар Тихомиров, Андрій Ісаєнко, В’ячеслав Довженко

Історія відважного протистояння «кіборгів» (українських захисників Донецького аеропорту) і російських окупантів.

Масштабний український бойовик про бої за Донецький аеропорт. Історія, в якій переплітаються долі різних бійців. Шкільні вчителі, талановиті музиканти, юнаки без бойового досвіду. Всі вони пліч-о-пліч боронять свою землю і стоять до останнього заради світлого майбутнього України. Стрічка здобула декілька престижних національних кінопремій, в тому числі «Золоту дзиґу» в категоріях «Найкращий фільм» та «Актор у головній ролі». Також «Кіборгів» додано до сотні найкращих фільмів в історії українського кіно.

Гасла війни. Як виникли найпопулярніші фрази російсько-українського конфлікту
«Росія може стояти від кількох місяців до кількох років», — Ярослав Грицак про падіння імперій та сварки Карфагена з Римом