В наші дні питання, як стати снайпером, актуальне не лише для тих, хто хоче здобувати спортивні призи. Чимало людей бажають захищати свою країну із зброєю в руках.
Chas News дізнався, які навички має опанувати людина, щоб стати професіональним стрілком.
Що потрібно зробити, щоб стати снайпером
Щоб потрапити на навчання, необхідно спочатку пройти медичне обстеження.
Комісія оцінює не тільки фізичне здоров’я кандидата, але і його психічний стан. Також майбутні снайпери проходять спеціальне тестування, яке допомагає визначити морально-етичні цінності людини.
До проходження медичної комісії і подачі документів допускають лише осіб віком від 18 до 35 років.
Чи можна стати снайпером з поганим зором?
Так, людина з поганим зором цілком може стати снайпером.
Сучасні оптичні приціли, які застосовують стрілки, дозволяють і дальнозоркій, і короткозорій людині влучно стріляти.
Як відбувається відбір кандидатів на снайперів
Снайпер — унікальна спеціальність, яка потребує психологічної і фізичної витривалості. Він має бути маневреним, обережним і максимально витривалим.
Для кандидата у професійні снайпери є певні вимоги.
Перша — вміти влучно стріляти не тільки у спокійних обставинах, а й в умовах, коли на підготовку пострілу часу зовсім немає. Бувають ситуації, коли потрібно стріляти рефлекторно, щоб врятувати своє або чиєсь життя. Снайпер має стріляти спокійно й вибірково, знищуючи передусім найважливіші цілі.
Друга — здатність до витримки. Перебуваючи на позиції довгий час у спеку, холод, в умовах дикої природи, небезпечного тваринного світу, снайпер вживається у це середовище, зливається з ним, його завдання — не викрити своєї позиції. Професійний снайпер — майстер невидимого переміщення місцевістю й маскування. Тож людина, яка вирішила опанувати цю професію, має бути здатною опанувати такі навички.
І нарешті — рівень інтелекту. Снайпер має володіти широким колом знань з балістики, спеціальних технічних засобів, розуміти природу й враховувати погодні умови. Додатково важливі спостережливість, аналітичне мислення, правильна оцінка отриманої інформації.
Кандидат має бути рішучим, впевненим у собі та розсудливим.
Як проходить фізична підготовка снайперів
Дехто вважає, що для снайпера достатньо влучно стріляти й добре маскуватись, а фізична підготовка йому не потрібна. Але це не так.
Снайперу слід бути готовим до неабияких фізичних навантажень. Наприклад, долати значні відстані, водні перешкоди, швидко видиратися на дерево, підніматись на гору чи дах багатоповерхівки.
Армійський снайпер носить на собі близько 30 кг професійного спорядження — зброю, боєприпаси, запас харчів та води, інше спорядження, необхідне для виживання та успішного виконання завдання.
Тому до кандидата щодо фізпідготовки, особливо щодо витривалості, вимоги високі. Адже необхідно не тільки вийти на позицію, а й зберегти здатність до влучної стрільби. Вогнева підготовка передбачає здійснення пострілів після значного фізичного навантаження. Спеціальний підготовчий тренінг включає біг, плавання, різні вправи, які виконують у встановлений проміжок часу безперервно одну за одною.
Деякі фахівці вважають, що із жінок виходять найкращі снайпери. Адже жінки в багатьох випадках витриваліші, дисциплінованіші й уважніші.
Де в Україні навчають професії снайпера
Пройти навчання на снайпера можна у спеціальних школах та навчальних центрах. Незалежно від закладу базова підготовка снайпера триває щонайменше три місяці. Ось кілька варіантів навчальних центрів снайперів в Україні.
Школа снайперів «Дике поле» станом на лютий 2022 року школа проводила навчання у 24 містах України. Спочатку іде теоретична частика курсу, вже потім — тренування на полігоні. Польові навчання окрім навичок безпосередньо стрільби включають також вибір та облаштування позиції, маскування, виявлення противника, роботу у команді.
У 169-му навчальному центрі «Десна» імені князя Ярослава Мудрого є Школа підготовки снайперів, яка готує кадри для ЗСУ. Тут під час навчання бійці проходять психологічну підготовку, а на полігоні опановують навички стрільби з незручних положень, у русі, на різну дальність різними калібрами.
В центрі ВСП «Seal» можна обрати один з трьох модулів:
базовий дає необхідний мінімум для розуміння основ точної стрільби;
просунутий («влучний стрілець») дає навички роботи з вітром, визначення дистанції;
спеціальний («армійський снайпер») дозволяє стати професійним снайпером.