мобільний зв'язок
Getty Images

У четвер, 22 лютого, російські війська напали на Україну. По всій країні зранку спостерігалися проблеми з мобільним зв’язком — інтернет працював, а ось зателефонувати вдавалось не завжди.

Українська влада, мобільні оператори й інтернет-провайдери повідомили, що зроблять все для забезпечення стійкого конекту. Але варто підготуватися до ситуацій з можливими перебоями зі зв’язком. Існує достатня кількість месенджерів, які можуть підтримувати зв’язок, може, не ідеально стійкий, але все ж він працюватиме без підключення до інтернету чи мобільної мережі. Пропонуємо підбірку таких додатків, які можна встановити на свої смартфони та гаджети своїх рідних уже зараз.

Такі інструменти використовують Bluetooth або будують так звані mesh-мережі, які утворюють смартфони, що фізично знаходяться недалеко один від одного. Це означає, що при відсутності зв’язку смартфони передають інформацію від одного пристрою до іншого і таким чином забезпечують конект. Цей принцип часто використовується в районах, де є складнощі з мобільним зв’язком. Ще такі інструменти були популярними серед організаторів протестів в тих регіонах, де влада відключала інтернет.  

Ці месенджери добре працюватимуть там, де є багато людей зі смартфонами, але немає звичайного мобільного звязку чи він працює нестійко. А іще вони захищені від ситуацій, коли мобільний звязок починає пропадати через перевантаження.

При виборі інструменту для офлайнового звязку, варто домовитися всім членам сімї, співробітникам чи учасникам однієї команди, встановити додаток заздалегідь та додати один одного в список контактів уже зараз, поки інтернет та мобільний зв’язок працює.

Деякі мобільні додатки в цьому списку недоступні в основних магазинах додатків, до прикладу, в Google Play. Тож вам потрібно дозволити встановлювати на ваш пристрій додатки з альтернативних джерел. Для цього в налаштуваннях безпеки свого Android-гаджета треба знайти пункт «Невідомі джерела» та активізувати його, за потреби погодившись з попередженням.

Bridgefy 

Android, iOS

Це найпопулярніший офлайн-месенджер, який використовує Bluetooth для встановлення зв’язку. Наразі Bridgefy дозволяє взаємодіяти з іншим користувачем (або декількома людьми) цього месенджеру в радіусі 100 метрів. Можна також створити груповий чат. Bridgefy уміє передавати картинки, весь вміст, що передається, зашифровано. Єдине обмеження  спілкуватися через Bridgefy можна лише з людиною з вашого списку контактів. Унікальна функція Bridgefy  передача повідомлення всім користувачам, що знаходяться неподалік,  без внесення до контакт-листа. Розробники підкреслюють, що цей месенджер треба тримати постійно ввімкненим, тоді він зможе знаходити інші пристрої.

Briar

Android

Працює за схожим з Bridgefy принципом. Досить ввести своє ім’я, і додаток дозволить відправляти текстові повідомлення іншим людям. Цей месенджер може працювати і через інтернет, і тоді, коли йому доступний лише Bluetooth. Для додавання нового контакту потрібно відсканувати QR-код. Перевага Briar  він не використовує центральний сервер і може синхронізувати повідомлення безпосередньо на пристроях користувачів.

Two Way: Walkie Talkie

Android, IOS

Цей додаток перетворить ваш смартфон у рацію. Він найпростіший в користуванні, тому що не вимагає ніякої реєстрації  досить встановити додаток вибрати канал та повідомити про нього друзям. Натиснувши кнопку Talk, можна почати говорити і друзі, які долучені до вашого каналу, вас почують, якщо запустять цей додаток.

Peer Chat

iOS

Іще один корисний додаток для автономної комунікації. Він менш популярний, проте працює дуже непогано. Для зв’язку використовує Bluetooth, підтримує однорангове та групове спілкування, всі повідомлення шифруються, а дані не зберігаються на зовнішніх серверах.

Vojer 

iOS

Цей додаток попросить доступ до контактів, мікрофона та фото. Він може зєднуватися з іншими додатками через Bluetooth та надсилати не лише текстові повідомлення, але й голосові. Корисна функція: Vojer може сповістити вас про доставку повідомлення. В умовах нестійкого зв’язку це дуже важлива опція.

Berkanan 

iOS 

Працює за схожим принципом: дозволяє відправляти приватні та загальні повідомлення та надсилати сповіщення тим, хто знаходиться неподалік.