10 жовтня 2022 року — яке сьогодні свято та які пам’ятні події сталися цього дня

Яке свято 10 жовтня

10 жовтня Всесвітній день психічного здоров'я, Всесвітній день боротьби зі смертною карою, Міжнародний день каші, в Україні — День працівників стандартизації та метрології.

Сьогодні 10 жовтня в Україні відзначають — День працівників стандартизації та метрології. Він був встановлений Указом Президента № 910/2002 від 8 жовтня 2002 року, з огляду на вагомий внесок працівників сфери стандартизації та метрології у розвиток економіки держави.

Всесвітній день психічного здоров'я відзначається у світі з 1992 року.

10 жовтня також відзначається Всесвітній день боротьби зі смертною карою. Він був заснований у 2003 році за ініціативи Всесвітньої коаліції щодо заборони смертної кари, з метою скорочення кількості смертних вироків у світі, і відтоді проводиться щороку.

А ще цього дня відзначають Міжнародний день каші. Свято не має офіційного статусу, а дата його проведення зазначається різна — 10 або 11 жовтня. Вважають, що свято зародилося у Великій Британії, вперше було проведене у 2009 році з благодійною метою надання допомоги центру, який допомагає голодуючим дітям у бідних країнах.

Яке релігійне свято 10 жовтня

За релігійним календарем сьогодні, вшановують пам'ять преподобного Саватія Соловецького. Він був засновником оселі на Соловках. Не збереглося інформації про те, звідки взявся святий, хто були його батьки та в якому віці він прийняв чернецтво.

День ангела 10 жовтня

День ангела (іменини) сьогодні, 10 жовтня, святкують:: Павліна, Франциск, Аристарх, Зінаїда, Ігнат, Каллістрат, Марк, Савватій.​ 

Які історичні події стались 10 жовтня

1858 — за підтримки Сполучених Штатів почалася організована озброєна боротьба за незалежність Куби від Іспанської імперії.

1911 — в Китаї повалена монархія, Сунь Ятсен проголосив республіку.

1918 — Рада народних комісарів РРФСР прийняла Декрет про введення нової орфографії.

1919 — Антанта офіційно оголосила про введення економічної блокади РРФСР і її маріонеткових режимів.

1932 — в Харківському фізико-технічному інституті вперше в СРСР провели ядерну реакцію з розщеплення атомного ядра літію.

1932 — у Запоріжжі запустили ДніпроГЕС ім. Леніна.

1933 — в універсамах США з'явився перший пральний порошок — Dreft. На упаковці ефект чищення пояснювали «силою диво-молекул, які висмоктують бруд з тканин». Виробники порошку були спонсорами багатосерійних радіоп'єс, які через це і прозвали «мильними».

1943 — Оруелл Джордж, англійський письменник вперше вжив термін холодна війна (есе «Ви і атомна бомба»).

1948 — запущена перша радянська керована балістична ракета далекої дії Р-1, створена під керівництвом Сергія Корольова.

1963 — вступив в силу міжнародний договір про заборону випробувань ядерної зброї в атмосфері, космічному просторі й під водою.

1964 — в Токіо почалися XVIII Олімпійські ігри.

2017 — дослідження, проведене лондонським Imperial College і Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), показало, що з 1975 року показник дитячої праці і підліткового ожиріння десятикратно збільшився, а відсоток людей, які страждають ожирінням, ймовірно, перевищить відсоток тих, хто страждає від дефіциту ваги до 2022 році.

Хто народився 10 жовтня

1894 — Віктор Петров, український письменник, етнограф, культурознавець.

1901 — Альберто Джакометті, швейцарський скульптор, живописець і графік, один із найбільших майстрів XX століття. Брат архітектора Бруно Джакометті.

1910 — Юліус Шульман, американський архітектурний фотограф.

1917 — Телоніус Монк, американський джазовий піаніст.

1930 — Гарольд Пінтер, британський драматург, поет, режисер та актор, лауреат Нобелівської премії з літератури 2005 року.

1972 — Олексій Житник, хокеїст, олімпійський чемпіон.

1985 — Юрій Писар, український художник.

1987 — Марина Анцибор, українська лижниця.

1983 — Ліззі Хейл, вокалістка і ритм-гітаристка американського хард-рок-гурту Halestorm.

1984 — Павло Дуров, російський програміст, який став доларовим мільярдером, засновник соціальної мережі «ВКонтакте», Digital Fortress, Start Fellows, Telegram Messenger LLP.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Робимо перерви «на соцмережі», плануємо, куди йти, збираємо дитину. Поради психолога, як уникнути паніки