«1+1» проживе і без Коломойського. Принаймні так вважає очільник Комітету ВРУ з питань інформполітики
УНІАН

Голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, нардеп Микита Потураєв вважає, що санкції США проти Ігоря Коломойського не вплинуть на роботу каналу «1+1». Про це він сказав в ефірі «Громадського радіо».

Канал «1+1» — це окремий бізнес. Я вважаю, що він може працювати й далі. Навіть, якщо буде надто складно складатися доля акціонера. Це ж не Середньовіччя. Пан Коломойський може переписати частки на дітей. Я б не ставив знак рівності між Коломойським і каналом

Потураєв уточнив, що телеканал — це бізнес-актив, який можна продати, подарувати або переписати. Цей «потужний бізнес», як вважає нардеп, зможе працювати незалежно від того, хто буде там головним акціонером.

Чому виникає питання про виживання «1+1»

Олігарх Ігор Коломойський є кінцевим бенефіціарним власником телеканалу «1+1». Одночасно дружина Віктора Медведчука Оксана Марченко володіє часткою у 8,22%.

5 березня США запровадили санкції проти Коломойського, його звинувачують у корупції і підриві демократії в Україні.

У Вашингтоні стверджують, що з 2014 по 2015 роки, коли Коломойський очолював Дніпропетровську область, він був причетний до корупційних дій, які підірвали верховенство закону.

Санкції також запровадили проти дружини олігарха Ірини Коломойської, його дочки Анжеліки Коломойської та його сина Ізраїля Цві Коломойського. Це означає, що Коломойському і членам його родини заборонений в’їзд до США.

Євросоюз підтримав санкції США проти Коломойського, однак сам Брюссель «не може накладати санкції на осіб, відповідальних за корупцію» в Україні.

Ексспецпредставник Держдепу США в Україні Курт Волкер заявив, що Вашингтон очікує від України продовження розслідування «кримінальної активності» Ігоря Коломойського.

Речниця президента України Юлія Мендель вважає, що санкції США проти Коломойського — «це тільки початок».

США підозрюють Коломойського та його бізнес-партнера Геннадія Боголюбова у відмиванні мільярдів доларів з «ПриватБанку», який був націоналізований владою України у 2016 році.

За даними американських правоохоронців, Коломойський та Боголюбов завдяки відмитим коштам з ПриватБанку створили свою потужну «бізнес-імперію» у США. Зокрема, у період з 2008 по 2016 рік Коломойський і Боголюбов нібито отримали шахрайські позики і кредитні лінії. Частину доходів від них вони, ймовірно, відмивали через рахунки підставних компаній у кіпрському офісі «ПриватБанку», перш ніж переводити гроші на рахунки в США.

У грудні 2020 року прокуратура США заявила, що підозрює Коломойського і його ділового партнера Боголюбова у використанні незаконно привласнених коштів для купівлі нерухомості в трьох штатах. Міністерство юстиції США стверджує, що нерухомість коштує понад $60 млн. Мін'юст США вже подав заяву про конфіскацію цього майна.

За даними The Washington Post, Коломойський та його партнери купили у США майже пів мільйона квадратних метрів комерційної нерухомості в штаті Огайо, сталеливарні заводи у Кентуккі, Західній Вірджинії та Мічигані, завод з виробництва мобільних телефонів в Іллінойсі та комерційну нерухомість у Техасі.

У 2019 році в інтерв’ю The New York Times Коломойський заявив, що Україна має покращити стосунки з Росією, адже «ЄС та НАТО ніколи не погодяться на включення України до свого складу».

У 2020 році СБУ проводила обшуки на телеканалі «1+1» у зв'язку з прослуховуванням тодішнього прем'єр-міністра Олексія Гончарука. Тоді Зеленський допустив, що після обшуків можливий конфлікт з власником телеканалу Коломойським.

СБУ проводить перевірку «1+1». Влада хоче дізнатися, хто є бенефіціаром і впливає на канал