11 вересня 2023 року — яке сьогодні свято та які пам’ятні події сталися цього дня

Яке свято 11 вересня

В США 11 вересня на згадку про загиблих у результаті терактів 2001 року в Нью-Йорку та Вашингтоні відзначають День патріота та Національний день пам'яті.

В Каталонії (автономна область в Іспанії) сьогодні святкують Національний день (в пам'ять про річницю закінчення облоги Барселони в 1714 році), а в Ефіопії — Енкутаташ (Новий рік за місцевим календарем).

Яке релігійне свято 11 вересня

За новим (новоюліанським) церковним календарем правослані вшановують пам'ять преподобної Феодори Олександрійської Молодшої; преподобного Силуана Афонського.

За старим (юліанським) календарем 11 вересня правослані вшановують Івана Хрестителя, який загинув мучинецькою смертю. Відповідно до біблійних переказів, за наказом жінки царя Ірода Іродіади великому пророку відсікли голову через те, що він викривав гріховне життя влади. У церковному календарі цей день значиться як Усікновення голови Івана Предтечі (Хрестителя).

День ангела 11 вересня

День ангела (іменини) за новим церковним календарем сьогодні святкувають Віктор, Герман, Дмитро, Ія, Карп, Лев, Микола, Роман і Сергій, а за старим  Іван.

Які історичні події стались 11 вересня

9 — у Тевтобурзькому лісі германські племена під проводом Армінія вщент розбили легіони римлян, які втратили убити близько 20 тисяч чоловік.

1297 — у битві біля Стерлінга шотландці під керівництвом Вільяма Воллеса розбили війська англійського короля Едуарда I. Ці події показані у фільмі «Хоробре серце».

1943 — під час Другої світової війни німецькі війська окупували Рим.

1943 — у Харкові створено Державний український народний хор. Організатором і першим керівником колективу був Григорій Верьовка, ім'я якого носить колектив з 1965 року.

1973 — у Чилі в ході військового перевороту на чолі з генералом Аугусто Піночетом, загинув 65-річний президент Сальвадор Альєнде, перший в Латинській Америці демократично обраний марксистський лідер країни.

1997 — на референдумі 63% жителів Шотландії висловились за створення власного парламенту, якого в країні не було протягом останніх 290 років.

 2001 — близько 9.00 за місцевим часом два літаки, захоплені терористами, з інтервалом у 18 хвилин врізалися у два хмарочоси Всесвітнього Центру Торгівлі у Нью-Йорку. Невдовзі ще один літак врізався в Пентаґон, а четвертий літак впав неподалік міста Піттсбург. У результаті терактів загинули 2977 осіб, не рахуючи терористів.

Хто народився 11 вересня

1862 —  О'Генрі (Вільям Сідні Портер), американський письменник («Королі і капуста», «Вождь червоношкірих», «Дари волхвів»).

1864 — Павло Арсенович Грабовський, український поет («Пролісок», «З півночі», «Кобза», «Швачка»).

1877 — Фелікс Едмундович Дзержинський, один з лідерів більшовиків та ініціаторів «червоного терору», організатор та перший глава Всеросійської надзвичайної комісії (попередниця НКВС та КДБ).

1941 — Іван Плющ, український політик, двічі голова Верховної Ради (1991—1994, 2000— 2002).

1965 — Мобі (Річард Мелвілл Холл), американський діджей, співак, композитор.

1965 — Башар аль-Асад, сирійський диктатор («президент») з 17 липня 2000 року та друг путіна.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Синьо-жовтий чи жовто-блакитний: історія Державного прапора України