13 листопада 2022 року — яке сьогодні свято та які пам’ятні події сталися цього дня
Unsplash

Яке свято 13 листопада

У цей день в світі відзначають Всесвітній день доброти та Міжнародний день незрячих. Мета заходів 13 листопада — привернути увагу суспільства до проблем людей з порушенням зору та допомогти їм як вирішити соціальні проблеми, так і отримати доступ до якісної медичної допомоги.

У Грузії святкують День пам'яті 100 тис. мучеників, в Еквадорі — Національний день освіти, в Аргентині — Національний день думки, у Панамі — День журналістів.

Яке релігійне свято 13 листопада

В цю дату православна церква вшановує пам'ять преподобних Спиридона та Никодима, просфорників Печерських. Святі жили у 12 столітті в Ближніх печерах Києво-Печерського монастиря та 30 років пекли просфори. 

За легендою, одного разу їхня піч загорілася, але вони змогли загасити вогонь, залишившись неушкодженими. Можливо, тому в народі Никодима та Спиридона шанували як охоронців будинку від пожежі.

День ангела 13 листопада

Іменини в цей день святкують Анатолій, Артемій, Василь, Всеволод, Герман, Іван, Інокентій, Кузьма, Леонід, Микола, Олександр, Олексій, Петро, Роман, Сергій, Степан, Трохим, Федір, Яків.

Які історичні події стались 13 листопада

1851 — введена в дію Миколаївська залізниця.

1918 — уряд Гетьмана Павла Скоропадського звільняє з в'язниці Симона Петлюру.

1918 — розпочалося таємне засідання Української національної спілки, на якому створено Директорію УНР — найвищий орган державної влади.

1918 — У Львові Українська національна рада ухвалила тимчасовий основний закон, яким проголошено Західноукраїнську Народну Республіку.

1918 — Рада народних комісарів РСФРР в одностороньому порядку анулювала Берестейський мир.

1945 — у Франції Шарля де Голля обрано головою Тимчасового уряду.

1971 — на орбіту навколо Марса виведений перший міжпланетний космічний апарат, перший штучний супутник Марса («Марінер-9», США).

1980 — американський космічний апарат «Вояджер-1» передав на Землю перші фотографії Сатурна великим планом.

1994 — за результатами референдуму Швеція вступила до ЄС.

1997 — відбулося перше в історії засідання Центральної виборчої комісії України (цей день вважають датою створення ЦВК України).

2007 — Європарламент дав згоду на набуття чинності угод Євросоюзу з Україною про спрощення візового режиму та реадмісію.

2015 — терористичні акти в Парижі.

Хто народився 13 листопада

1850 — Роберт Стівенсон, британський письменник.

1869 — Олександр Черняхівський, український громадський діяч, лікар-гістолог.

1889 — Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко), український письменник, автор понад 150 книжок гуморесок, фейлетонів, сатиричних мініатюр.

1913 — Герман Жуковський, український композитор, педагог, народний артист УРСР. Автор 9 опер («Від щирого серця», «Перша весна»); балетів («Лісова пісня», «Дівчина і Смерть»).

1937 — Остап Кіндрачук, український кобзар, бандурист з Ялти, кримський українець.

1943 — Мустафа Джемілєв, український політик, лідер кримськотатарського народу.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Велика двадцятка. Розповідаємо історію найбільшого неформального клуб урядів держав