13 тисяч білоруських військових погодились воювати проти України — Генштаб

Близько 13 тисяч білоруських військових погодилися брати участь у війні проти України на боці росії. Про це на брифінгу повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу Олексій Громов.

За його словами, уздовж кордону з Україною розгорнуто шість батальйонів Збройних сил Білорусі. При цьому він наголосив, що ознак формування ворожих наступальних угруповань наразі не помічено.

Водночас росія продовжує намагання втягнути Білорусь у повномасштабну війну.

«За попередніми даними, до 13 тисяч осіб з числа діючих і колишніх військових підрозділів білоруських сил спеціальних операцій, а також ОМОНу підписали згоду на участь у війні проти України. Основна складова — матеріально-фінансова. Ідеологічної складової вони не мають», — заявив він.

Громов додав, що росія звозить на білоруські полігони іноземних військових нібито для проведення навчань. Так, 3 серпня на аеродром Мочулище (Мінська область) прибули перші іноземні команди з представників рф, Вʼєтнаму, Узбекистану, Камеруну, Таджикистану, Лаосу, Сирії, Малі.

13-21 серпня в Білорусі мають пройти «Армійські міжнародні ігри-2022» за участі представників 37 країн. 

В Генштабі припускають, що в цей час росія може влаштувати провокацію на полігоні із загибеллю іноземців для «демонізації України» та створення «чергового підґрунтя для втгягування білоруського народу у криваві плани путіна».

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Російські війська більше не пройдуть на Київському напрямку — Наєв (відео)