15-річний український олімпієць сфотографувався з російським коментатором з «чорного списку» Мінкульта

Відомий російський коментатор Дмитро Губернієв похизувався в соцмережах спільним фото з українським стрибуном у воду Олексієм Середою.

«Люблю цього українського хлопця! Чудовий стрибун у воду Олексій Середа! Йому всього 15 років, і він стане великим чемпіоном!», — написав Губернієв у своєму Telegram-каналі.

Олексій Середа посів шосте місце у фіналі Олімпійських ігор у Токіо в індивідуальних стрибках з 10-метрової вишки. Це найкращий результат в історії України у цій дисципліні.

Також Середа в дуеті з 19-річним Олегом Сербіним посів шосте місце у синхронних стрибках з 10-метрової вишки.

Щодо Дмитра Губернієва, то він є спортивним коментатором на російських федеральних каналах. З 1 липня 2021 року Міністерство культури України додало його у перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці України. Сталося це після висловлювань Губернієва про те, що збірна України на Євро перемогла Швецію «завдяки російській мові».

Також Дмитро Губернієв присутній у списку сайту «Миротворець». Так йому закидають участь у пропагандистських заходах в окупованому Криму, а саме роботу ведучим на концерті «Дні Москви в Севастополі» у червні 2014 року.

А від Магучіх чекають на пояснення у Міноборони

Схожа історія із спільними фотографіями з представником РФ викликала скандал навколо українки 19-річної Ярослави Магучіх, яка взяла «бронзу» у стрибках в висоту.

Перемогла в цій дисципліні 28-річна росіянка Марія Ласіцкене. Після нагородження спортсменки обіймалися і фотографувалися разом. Магучіх — з прапором України, Ласіцкене — з прапором олімпійського комітету Росії.

Марія Ласіцкене довгий час домінувала у жіночих стрибках у висоту. Тому певною мірою є кумиром та взірцем для наслідування для юної українки.

Але в Україні не всі сприйняли емоції призерок спокійно. Ярославі нагадали, що Ласіцкене є капітаном Збройних сил РФ, також вона була довіреною особою президента Володимира Путіна. Сама ж Магучіх є молодшим лейтенантом ЗСУ. Тому, мовляв, її фотографування з представницею країни-агресора є недоречним.

Зокрема, Ганна Маляр, заступниця міністра оборони, зазначила, що «триває російсько-українська війна і це накладає певні обмеження та відповідальність».

«Фото обіймів зі спортсменами-громадянами РФ, коли вони теж стають призерами, одразу використовує ворог як інформаційно-психологічну гармату, яка демонструє світу, що «їх тут немає», — написала Маляр у Facebook.

Заступниця міністра повідомила, що планує зустрітися з  Магучіх після її повернення з Токіо і отримати пояснення.

«Про перенесення Олімпіади я, як і всі, дізналась з новин в інтернеті»