Легендарному українському борцю Івану Піддубному Google присвятив анімований дудл до його 150-річчя

У п’ятницю, 8 жовтня 2021 року, пошукова система Google присвятила анімований дудл 150-річчя з дня народження легендарного українського силача Івана Піддубного.

«Мало у кого з професійних борців кар'єра триває більше 40 років, і ще менше йде непереможеними з кожного турніру, в якому вони брали участь. Сьогоднішній дудл вшановує чемпіона світу, українського борця, який домігся і того, і іншого — Івана Піддубного», — йдеться у блозі компанії.

Хто такий Іван Піддубний: з порту до спорту

Іван Піддубний народився 8 жовтня (26 вересня за старим стилем) 1871 року в селі Красенівка на Полтавщині. У 17 років він поїхав з дому заробляти гроші і знайшов роботу вантажником у порту Феодосії. Коли в Криму він побачив боротьбу у гастролюючому цирку, вирішив спробувати свої сили. І переміг усіх суперників. Він сам приєднався до трупи, а згодом зайнявся боротьбою як спортом.

Піддубний шість разів вигравав чемпіонати світу з греко-римської боротьби. За більш ніж 40-річну кар’єру він не програв жодної сутички. А чемпіонат Америки 1926 року виграв у віці 55 років. Помер Піддубний у 1949 році, похований у російському Єйську.

Ім’я Івана Піддубного у нас стало прозивним, воно асоціюється з силою і незламним духом.

В Україні створили найточнішу у світі 3D-модель корони короля Русі Данила Галицького