Яке свято 17 квітня
17 квітня в Україні щороку відзначають день День пожежної охорони. Свято запроваджене у 2013 році.
Також у 2023 році на 17 квітня припадає Обливаний понеділок (також Поливаний, Великодній, Світлий, Волочильний понеділок) — другий день Великодніх свят. Chas News детальніше розповідав про традиції цього дня.
Яке релігійне свято 17 квітня
17 квітня православні в Україні вшановують пам'ять преподобний Йосифа Багатохворобливого, який жив у XIV ст. За переказами, страждаючи від важкою хвороби, він обіцяв до смерті служити в Печерському монастирі, якщо Бог дарує йому зцілення. Господь почув його молитву і дарував йому здоров’я.
Після одужання Йосиф вступив у Києво-Печерський лавру, прийняв постриг і став старанно трудитись в подвигах посту і молитви, та з любов'ю служити братії. Після смерті його поховали у Дальніх печерах, де і зараз знаходяться мощі преподобного.
День ангела 17 квітня
Сьогодні іменинники (День ангела) святкують Георгій, Юрій, Єгор, Зосим, Йосип, Йосиф.
Які історичні події стались 17 квітня
1492 — Христофор Колумб підписав контракт із королями Іспанії, зобов'язавшись відкрити новий морський шлях в Індію.
1839 — після розпаду федерації республік Центральної Америки утворилася держава Гватемала.
1895 — підписано Сімоносекський договір, який завершив першу японсько-китайську війну.
1941 — Югославія капітулювала у Другій Світовій Війні.
1961 — Близько півтори тисячі кубинських емігрантів, противників режиму Фіделя Кастро, котрі пройшли вишкіл у військових таборах ЦРУ, здійснили невдалу спробу висадитись на Кубі в бухті Свиней (район Плайя-Хірон).
1991 — Верховна Рада Української РСР прийняла закон про реабілітацію жертв політичних репресій.
Хто народився 17 квітня
1882 — В'ячеслав Липинський, український історик, політик, один з ідеологів українського консерватизму та монархізму.
1855 — Марія Садовська-Барілотті, українська співачка-сопрано і драматична акторка, сестра Івана Карпенка-Карого, Миколи Садовського й Панаса Саксаганського.
1894 — Микита Хрущов, секретар ЦК КП(б) України (1947-49 рр.), перший секретар ЦК КПРС (1953-64 рр.), голова Ради міністрів СРСР (1958-64 рр.).
1975 — Вікторія Адамс-Бекхем, англійська поп-співачка, солістка групи The Spice Girls, дружина Девіда Бекхема.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.