18 вересня 2022 року — яке сьогодні свято та які пам’ятні події сталися цього дня

Яке свято 18 вересня

18 вересня в усьому світі відзначають Всесвітній день моніторингу якості води та Міжнародний день рівної оплати праці. Перший з них започаткував в 2003 році Американський фонд чистої води як глобальну освітню програма, що має на меті підвищити обізнаність громадськості та залучити її до захисту водних ресурсів та навчити моніторити стани місцевих водойм.

Міжнародний день рівної оплати праці вперше відзначили в 2020 році. Він покликаний привернути увагу до проблеми дискримінації та гендерних стереотипів у сфері трудових відносин.

В Україні 18 вересня своє професійне свято відзначають лісники, лісоруби та інші спеціалісти, пов'язані з деревообробною промисловістю — з 1993 року в третю неділю вересня святкується День працівника лісу.

Також сьогодні відзначають День міста Лубни та Миргород (Полтавська область).

Яке релігійне свято 18 вересня

18 вересня православні вшановують пам’ять батьків Іоанна Предтечі – пророка Захарії та праведної Єлизавети. 

За переказами, Єлизавета була сестрою Святої Анни матері Діви Марії, а її чоловік Захарія був священником. Подружжя досягло похилого віку, але дітей вони не мали. Одного разу Захарію явився архангел Гавриїл і повідомив йому про швидке народження сина Іоанна. Священник не повірив і як покарання втратив дар мовлення. Здатність говорити повернулася до нього тільки в день народження сина.

Під час побиття немовлят за наказом царя Ірода Єлисавета з Іоанном ховалися в пустелі. Тоді Захарія схопили і вимагали вказати, де перебувають його дружина і син, однак священник нічого не сказав і був убитий у храмі. За однією з легенд, Єлисавета померла через 40 днів життя в пустелі, а Іоанна вигодував ангел.

День ангела 18 вересня

День ангела (іменини) сьогодні святкують: Афанасій, Гліб, Давид, Денис, Єлизавета, Захар, Максим, Петро, Раїса.

Які історичні події стались 18 вересня

1814 —У столиці Австрійської імперії розпочався Віденський конгрес, який підвів підсумки Наполеонівських воєн.

1851 —У США вийшов перший примірник газети The New York Daily Times. Зараз вона відома просто як The New York Times

1934 —Радянський Союз вступив до Ліги Націй і став її 59-м членом.

1973 —До ООН прийняті Федеративна Республіка Німеччини і Німецька Демократична Республіка.

2014 —В Шотландії пройшов референдум про незалежність. За збереження країни у складі Великої Британії проголосували проголосували 55,3% громадян, проти — 44,7%.

Хто народився 18 вересня

53 — (Марк Ульпій) Траян, римський імператор (98-117 роки) з династії Антонінів, за правління якого Римська імперія досягла найбільших розмірів.

1759 — Іван Рижський, філософ та філолог, перший ректор Харківського університету.

1819 — Леон Фуко, французький фізик і астроном, найбільше відомий завдяки винаходу названого за його іменем маятника Фуко — приладу, який наочно демонструє явище добового обертання Землі довкола своєї осі.

1905 — Грета Гарбо, шведська кіноактриса («Сага про Ієста Берлінга», «Анна Кареніна», «Мата Харі», «Дволика жінка»), одна з найзнаменитіших постатей в кінематографі XX століття.

1907 — Едвін Маттісон Макміллан, американський фізик, лавреат Нобелівської премії з хімії (1951) «за відкриття в області хімії трансуранових елементів». .

1929 — Алла Горська, українська художниця і громадська діячка, учасниця правозахисного руху 60-х років в Україні.

1969 — Тімоті Снайдер, професор Єльського університету, фахівець з історії Східної Європи ХХ століття, зокрема, історії України. Дослідник націоналізму, тоталітаризму та голокосту. Автор монографії «Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним».

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Хрест Харківського контрнаступу: історія та значення символу