Яке свято 18 вересня
18 вересня в усьому світі відзначають Всесвітній день моніторингу якості води та Міжнародний день рівної оплати праці. Перший з них започаткував в 2003 році Американський фонд чистої води як глобальну освітню програма, що має на меті підвищити обізнаність громадськості та залучити її до захисту водних ресурсів та навчити моніторити стани місцевих водойм.
Також сьогодні відзначають День міста Лубни та Миргород, що на Полтавщині.
Яке релігійне свято 18 вересня
За новим календарем 18 вересня віряни відзначають Молченської ікони Божої Матері.
За старим — пророка Захарії і праведної Єлисавети, батьків святого Іоанна Предтечі.
Хто святкує іменини 18 вересня
Іменини за новим календарем святкують Олексій, Аркадій, Борис, Веніамін, Володимир, Вольдемар, Іван, Іларіон, Костянтин, Михайло, Петро, Сергій, Ян, Аріадна, Аріна, Євфросинія, Ірина, Софія.
Іменини за старим календарем відзначають Захар, Авдей, Олексій, Опанас, Гліб, Давид, Юхим, Максим, Федір, Іраїда, Раїса, Єлизавета.
Які історичні події стались 18 вересня
1814 —У столиці Австрійської імперії розпочався Віденський конгрес, який підвів підсумки Наполеонівських воєн.
1851 —У США вийшов перший примірник газети The New York Daily Times. Зараз вона відома просто як The New York Times
1934 —Радянський Союз вступив до Ліги Націй і став її 59-м членом.
1973 —До ООН прийняті Федеративна Республіка Німеччини і Німецька Демократична Республіка.
2014 —В Шотландії пройшов референдум про незалежність. За збереження країни у складі Великої Британії проголосували проголосували 55,3% громадян, проти — 44,7%.
Хто народився 18 вересня
53 — (Марк Ульпій) Траян, римський імператор (98-117 роки) з династії Антонінів, за правління якого Римська імперія досягла найбільших розмірів.
1759 — Іван Рижський, філософ та філолог, перший ректор Харківського університету.
1819 — Леон Фуко, французький фізик і астроном, найбільше відомий завдяки винаходу названого за його іменем маятника Фуко — приладу, який наочно демонструє явище добового обертання Землі довкола своєї осі.
1905 — Грета Гарбо, шведська кіноактриса («Сага про Ієста Берлінга», «Анна Кареніна», «Мата Харі», «Дволика жінка»), одна з найзнаменитіших постатей в кінематографі XX століття.
1907 — Едвін Маттісон Макміллан, американський фізик, лавреат Нобелівської премії з хімії (1951) «за відкриття в області хімії трансуранових елементів». .
1929 — Алла Горська, українська художниця і громадська діячка, учасниця правозахисного руху 60-х років в Україні.
1969 — Тімоті Снайдер, професор Єльського університету, фахівець з історії Східної Європи ХХ століття, зокрема, історії України. Дослідник націоналізму, тоталітаризму та голокосту. Автор монографії «Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним».
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.