19 червня 2022 року — яке сьогодні свято та які історичні події сталися в цей день

Яке свято 19 червня

Сьогодні відзначають День медичного працівника. Зазвичай професійне свято лікарів, медсестер, фельдшерів, фармацевтів, лаборантів та санітарів припадає на третю неділю червня. В Україні свято засноване указом президента від 3 червня 1994 року.

На 19 червня в Україні припадає День батька. Зазвичай його святкують щороку у третю неділю червня. Вперше цей день відзначили у 1909 році в американському штаті Вашингтон. Запропонувала святкувати День батька Сонора Смарт, у якої померла мати, а всі турботи про виховання дітей тоді взяв батько. Вже у 1966 році свято стало загальнонаціональним.

Також сьогодні відзначають Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту. Цей день започаткували, щоб збільшити обізнаність населення про необхідність покласти край сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом, шанування жертв сексуального насильства та тих, хто відважно присвячує життя боротьбі за викорінення цих злочинів або втратив життя в цій боротьбі.

19 червня святкують Всесвітній день дитячого футболу. Свято започаткували в ЮНІСЕФ та ФІФА, щоб поширити здоровий спосіб життя серед молоді та привернути увагу людства до проблем дітей.

Яке релігійне свято 19 червня

Сьогодні День пам’яті всіх святих, преподобних Вісаріона та Іларіона.

Які історичні події відбулись 19 червня

240 до н. е. — грецький математик і астроном Ератосфен, шляхом експериментального дослідження довжин тіней встановив, що Земля не пласка та обчислив її радіус.

1819 — У Ліверпуль прибув пароплав «Саванна». Корабель став першим судном, який перетнув Атлантичний океан.

1885 — до американського міста Нью-Йорк на судні Isere прибула знаменита статуя Свобода. Вона мала стала подарунком від французького до сотої річниці американської революції, але прибула на 10 років пізніше.

1953 — на електричному стільці страчено подружжя Розенбергів, яких визнали винними у шпигунстві на користь СРСР і розкриттю секретів створення атомної бомби.

1963 — перша в світі жінка-космонавт Валентина Терешкова завершила свою 71-годинну подорож та повернулась на Землю.

1968 — Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію про гарантії безпеки держав, які не мають ядерної зброї.

1981 — у США вперше показали фільм «Супермен 2» з Крістофером Рівом у головній ролі. За один день показу кінострічка зібрала $5,5 млн, а за три — $14 та встановила одразу два рекорди два рекорди касових зборів.

Хто народився 19 червня

1623 — французький фізик та математик Блез Паскаль.

1754 — інженер Жан Батист Меньє де ла Плас, який винайшов дирижабль.

1922 — датський фізик-атомник Ааге Нільс Бор, який брав участь в атомному проєкті під час Другої Світової війни.

1924 — білоруський письменник Василь Биков.

1954 — американська акторка Кетлін Тернер.

1972 — , французький актор та режисер Жан Дюжарден, який заволодів премією «Оскара», «Золотою пальмовою гілкою» та «Золотим глобусом».

1972 — українська журналістка та дружина Григорія Ґонґадзе Мирослава Ґонґадзе.