20 листопада 2022 року — яке сьогодні свято та які пам’ятні події сталися цього дня

Яке свято 20 листопада

Сьогодні, 20 листопада, в Україні відзначають День працівників сільського господарства. Свято було встановлено у 1993 році указом президента «на підтримку ініціативи працівників агропромислового комплексу» і щорічно відзначається у третю неділю листопада.

Також 20 листопада відзначають Всесвітній день дитини. Він був проголошений у 1954 році Генасамблеєю ООН як день світового братерства і взаєморозуміння дітей. Згодом саме 20 листопада у 1954 році було ухвалено Декларацію прав дитини, а у 1989 році — Конвенцію про права дитини. Тож з 1990 року Всесвітній день дитини відзначається і як річниця прийняття цих важливих документів.

Також за ініціативи Генасамблеї ООН з 2005 року у третю неділю листопада, яка цього року припадає на 20 листопада, відзначають Всесвітній день пам'яті жертв дорожньо-транспортних пригод.

Яке релігійне свято 20 листопада

20 листопада православна церква вшановує пам'ять 33 мучеників у Мелитині, страчених за часів гонінь римського імператора Діоклетіана (284-305 роки), та святого мученика Феодота (корчемника).

За церковними переказами, Федот жив у другій половині III століття в Анкірі (сучасна Анкара). Він був власником готелю та корчми, у яких під час гонінь ховав християн.

В той час багато жінок прийняли мученицьку смерть за Христа. Однією з них була тітка Федота — свята Текуса. Після смерті Текуса явилася Федоту уві сні і попросила поховати її за християнськими звичаями.

Федот разом із другом Поліхронієм пішли до озера, де втопили мучениць. Вони дістали їх тіла і поховали. Незабаром Поліхронія схопили. Він не витримав катувань і вказав на Федота, якого затримали, катували і потім відсікли голову. Загинув він, за переказами, у 303 році.

День ангела 20 листопада

Іменини (день ангела) сьогодні святкують Олександр, Олексій, Антонін, Афанасій, Богдан, Валерій, Веніамін, Григорій, Дорофей, Євген, Іларіон, Кирилл, Лазар, Максиміан, Михайло, Федір, Федот, Єлизавета.

Які історичні події стались 20 листопада

1815 — після битви під Ватерлоо і вигнання колишнього французького імператора Наполеона I Бонапарта Австрія, Великобританія, Росія, Прусія і переможена Франція підписали у Парижі Другий мирний договір.

1910 — початок Мексиканської революції — лідер опозиції Франсиско Мадеро закликав мексиканський народ до збройного повстання проти диктатора Порфіріо Діаса.

1917 — Центральна Рада видала III Універсал, яким проголосила Українську Народну Республіку у складі федеративної росії.

1945 — у Нюрнберзі розпочався міжнародний судовий процес над нацистськими діячами.

1985 — компанія Microsoft випустила операційну систему Windows 1.0.

1947 — у Лондоні одружилися 21-літня принцеса Єлизавета, майбутня королева Великої Британії, і 26-річний лейтенант королівського флоту Філіп Маунтенбеттена, колишній принц Данії і Греції.

1998 — з космодрому Байконур на навколоземну орбіту виведено перший і ключовий модуль Міжнародної космічної станції.

Хто народився 20 листопада

1717 — Григорій Кониський, український письменник, церковний і культурний діяч.

1858 — Сельма Лагерлеф, шведська письмениця, лауреат Нобелівської премії з літератури (1909).

1942 — Джозеф Байден, 46-й президент США від Демократичної партії (з 2021 р.)

1983 — Михайло Хома, український співак, соліст гурту DZIDZIO.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Від Луганська до Херсона: хто такий генерал Андрій Ковальчук, який очолює оборону Півдня