26 вересня 2022 року — яке сьогодні свято та які пам’ятні події сталися цього дня

Яке свято 26 вересня

26 вересня у країнах Євросоюзу відзначають Європейський день мов. Запроваджене в 2001 році свято покликане заохочувати вивчати іноземні мови протягом усього життя.

Також сьогодня світ відзначає Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї, заснований у грудні 2013 року відповідною резолюцією Генеральної Асамблеї ООН. Його головна мета — привернути увагу громадськості до необхідності глобального ядерного роззброєння.

Крім того, 26 вересня, починаючи з 2006 року, у світі відзначають Міжнародний день контрацепції. Свято, за задумом організаторів, має пропагувати необхідність статевого виховання та використання засобів контрацепції, щоби у результаті кожна вагітність була бажаною.

Яке релігійне свято 26 вересня

26 вересня православні вшановують священномученика Корнилія «сотника». У Новому Заповіті розповідається, що він був римським центуріоном (сотником), якого навернув у християнство апостол Петро.

Згодом Корнилій з благословення Петра став єпископом і прославився тим, що зруйнував язичницький храм в місті Скепсії, після чого багато жителів повірили в Христа.

День ангела 26 вересня

День ангела (іменини) сьогодні святкують: Ілля, Корнилій, Леонтій, Лук'ян, Микола, Олександр, Петро, Степан, Юліан.

Які історичні події стались 26 вересня

1580 — англійський моряк і пірат Френсіс Дрейк на кораблі «Золота лань» пришвартувався в порту Плімута. Він став першим британцем, який здійснив кругосвітню подорож і першим капітаном, який очолював її від початку і до завершення.

1815 — пруський король Фрідріх Вільгельм III, австрійський імператор Франц I і російський імператор Олександр I уклали Священний союз з метою запобігання поширенню революційних і ліберальних ідей.

1907 — англійський король Едвард VII надав самоврядній території Ньюфаундленд статус домініону, який передбачав повну суверенність у всіх питаннях, за винятком оборони і зовнішньої політики. Однак у економічної кризи в 1934 році Ньюфаундленд втратив самоврядність і в 1949 році увійшов до складу Канади на правах провінції.

1919 — загони Нестора Махна в бою під Перегонівкою прорвали лінію фронту Білої армії, після чого здійснили блискавичний рейд тилами противника і захопили території від Бердянська до Таганрога.

1960 — вперше в історії США по телебаченню показали дебати між кандидатами у президенти. У них брали участь Джон Ф. Кеннеді і Річард Ніксон. Менш, ніж через три тижні Кеннеді переміг на виборах президента США, набравши 49,7% голосів виборців.

1969 — в Англії вийшов останній, 13-й, студійний диск The Beatles «Abbey Road».

Хто народився 26 вересня

1849 — Іван Павлов, російський фізіолог, лауреат Нобелівської премії (1904)

1902 — Леві Стросс, американський підприємець, винахідник джинсів.

1965 — Петро Порошенко, п'ятий президент України.

1981 — Серена Вільямс, американська тенісистка, чемпіонка Олімпійських ігор (2000).

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Хіросіма, атолл Еніветок, Хрестище: ядерні вибухи в Україні та світі
Сирена повітряної тривоги: хто її придумав та як вона працює