36-та річниця Чорнобильської катастрофи: що варто пам’ятати про трагедію

Сьогодні, 26 квітня, відзначають 36-ту річницю аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Її вважають найбільшою катастрофою в історії ядерної енергетики.

Внаслідок вибуху та пожежі на четвертому енергоблоці у повітря викинуло близько 190 т радіоактивних речовин. Хмара радіації накрила не тільки Україну, а і Білорусь, Росію, а також значну частину європейських країн.

Шкідливому випроміненню піддались близько 600 тис. людей, а сотні пожежників та працівників аварійних служб померли від променевої хвороби в перші дні та тижні. Точне число загиблих від аварії встановити не вдалося — у наступі роки люди помирали від онкологічних захворювань, спричинених радіацією.

Близько 100 тис. людей найближчих до ЧАЕС залишились без домівок. Через забруднення і сьогодні 30-ти кілометрова зона не придатна для життя.

У 1986 року четвертий реактор накрили спеціальним «саркофагом», щоб запобігти поширенню радіації, а ЧАЕС знову ввели в експлуатацію. У 2019-му «саркофаг» замінили, а зараз станцію готують до повного зняття з експлуатації.

Попри страшну трагедію 36 років тому, росія продовжує погрожувати світу ядерним тероризмомСьогодні дві крилаті ракети ворога пролетіли на низькій висоті над майданчиком Запорізької АЕС у напрямку Запоріжжя.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

«Впевнений, що у планах путіна є і застосування ядерної зброї», — Михайло Самусь