38-мільйонна Польща планує загальне тестування. А для тримільйонного Києва це «надто складно»
Getty Images

Польща розмірковує над проведенням загальнонаціонального тестування за прикладом Словаччини. Про це днями повідомив заступник міністра охорони здоров'я Вальдемар Краска.

«Думаю, ми скористаємось методом Словаччини, де спочатку відібрали пілотні регіони, а потім в кілька етапів провели тестування по всій країні», — цитує міністра Іnteria.

Міністр охорони здоров’я Польщі Адам Недзельський повідомив, що тестування на антитіла СOVID-19 спочатку проведуть в трьох з шістнадцяти воєводств країни — Сілезійському, Підкарпатському та Малопольському.

Польські чиновники наводять дані, що в Словаччині загалом протестували на коронавірус 3,8 млн осіб. Сhas News повідомляв, що інфікованими виявилось близько 1%.

Цікаво, що населення Польщі в 10 разів більше кількості протестованих у Словаччині.

А у нас не бачать можливості

В той же час мер Києва Віталій Кличко не бачить можливості для загального тестування мешканців столиці України. Про це очільник Києва, який сам нещодавно перехворів на СOVID-19, заявив в понеділок, 23 листопада, під час брифінгу.

«Жодна велика країна не робить масового тестування своїх громадян. Це надто складно технічно. Лабораторії не встигнуть за короткий час обробити дуже велику кількість тестів», — каже Кличко.

Він запевняє, що пацієнтам з підозрою на COVID-19 роблять безкоштовні тести на коронавірус у державних медзакладах за рекомендацією лікаря.

Зазначимо, що в багатьох країнах облаштували пункти тестування прямо на вулицях, — в Кореї, США, Австралії. Там немає ажіотажу та ризику заразитися.

Прем'єр Словаччини порівняв коронавірус з комуністами, «які не давали вільно дихати»