Національна поліція повідомила про підозру 76 керівникам територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки різного рівня. Правоохоронці розслідують можливі зловживання під час мобілізації, оформлення бронювання та ухвалення рішень військово-лікарськими комісіями.
Про це в коментарі Укрінформу розповів тимчасовий виконувач обов’язків голови Нацполіції Максим Цуцкірідзе.
Скільки проваджень розслідує поліція
Від початку повномасштабного вторгнення слідчі Нацполіції розслідували 428 кримінальних проваджень щодо незаконної допомоги в ухиленні від військової служби, оформлення фіктивних медичних висновків та організації незаконного виїзду за кордон.
За словами Цуцкірідзе, 105 проваджень уже передали до суду, в інших досудове розслідування триває. Серед фігурантів є працівники та керівники ТЦК різного рівня. Загалом 76 керівникам уже повідомили про підозру.
Очільник Нацполіції наголосив, що відповідальність має бути індивідуальною та ґрунтуватися на доказах. Викриття окремих зловживань не повинно перетворюватися на звинувачення всіх працівників ТЦК або автоматичне скасування законних висновків ВЛК.
Перевірка бронювань і рішень ВЛК
Правоохоронці перевіряють обставини можливого незаконного бронювання майже 2,5 тис. військовозобов’язаних.
Під час розслідувань поліцейські також вилучили понад 83,5 тис. постанов військово-лікарських комісій. За даними Цуцкірідзе, 6,5 тис. незаконних рішень ВЛК уже скасували.
Водночас кожну постанову мають оцінювати окремо, щоб не порушити права людей, які справді мають тяжкі захворювання, поранення або інші законні підстави для відстрочки чи непридатності до військової служби.
Скільки справ про ухилення передали до суду
За статтею 336 Кримінального кодексу України слідчі повідомили про підозру у вчиненні 6 417 кримінальних правопорушень. До суду скерували 6 162 обвинувальні акти.
Цуцкірідзе зазначив, що повідомлення про підозру є лише одним з етапів розслідування. Після цього правоохоронці мають установити всіх можливих учасників, перевірити кожний епізод і зібрати докази для розгляду справи в суді.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.
