404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
«А чому не зелений?». Президент країни отримав неоднозначний подарунок від каратистів

Президент Володимир Зеленський вдруге за тиждень викликав неоднозначну реакцію суспільства своїми «спортивними» візитами під час поїздки регіонами.

Вчора у Кропівницькому Зеленський відвідав обласну СДЮШОР-2, яку реконструюють у межах програми «Велике будівництво». Там він подивився, як проходять тренування дітей у секції карате. Все б нічого, але після завершення показового заняття, як це часто буває, пішли подарунки. Зеленському піднесли диплом почесного першого дану ступеня майстра та іменний чорний пояс з вишитим прізвищем японською.

Душевний порив маленьких спортсменів (а разом з ними великих чиновників) порадувати президента зрозумілий. Втім вручення Зеленському чорного пояса з карате, нехай і символічного, викликало обурення справжніх спортсменів та тих, хто розуміє, яким чином такий пояс можна здобути. Він є найпочеснішим в цьому виді спорту. Чорний колір символізує мудрість і те, що учень так довго займався карате, що його пояс з чистого білого став чорним від часу. Проміжні кольори поясів в карате — жовтий («від поту»), червоний («від крові») та коричневий («від крові, що запеклася»).

Користувачі в інтернеті наголошують, що президент міг би відмовитись від такого неоднозначного подарунка. Адже він знецінює зароблені пояси простими учнями мистецтва карате. «А чому не зелений?», — іронізують в соцмережах. Більш радикальні закликають відібрати у СДЮШОР право роздавати подібні звання та нагороди.

Нагадаємо, що кількома днями раніше через Володимира Зеленського затримали футбольний матч в Кривому Розі. Такий форс-мажор є дуже рідким явищем в професійному футболі. Проте матч Кубка України «Кривбас» — «Черкащина» почався майже з годинним запізненням. Все заради того, щоб голова держави в рідному місті зробив перший символічний удар по м'ячу в матчі відродженого ФК «Кривбас». В Офісі президента затримку пояснили тим, що Зеленського затримала телефонна розмова з госсекретарем США Майком Помпео.