Довідка про щеплення може стати умовою для виїзду на відпочинок за кордон —  віцепрем’єр
Schengen Visa

Віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина дала поради українцям, як планувати відпустки влітку. Вона розповіла в інтерв’ю ТСН.ua про три можливі сценарії відкриття кордонів для українців.

«Є три сценарії. Планування травневих або літніх відпусток може бути ускладнено через продовження жорстких локдаунів по всьому світу.  В такому випадку ми, звичайно, будемо обмежені у виборі країн», — сказала політик.

Другий сценарій, за словами Стефанішиної, полягає у суттєвому зниженні рівня захворюваності в Україні. Тоді це сприятиме відкриттю кордонів. Віцепрем’єр відзначила, що нинішня динаміка захворюваності в Європі і в Україні дає надію, що на кінець весни українці матимуть ширший доступ за кордон, ніж зараз.

«Третій сценарій полягає в тому, що передумовою доступу до певної країни буде отримання вакцини. На той час не буде дефіциту в доступі до вакцини. Це не буде проблемою, так само і в Україні», — вважає віцепрем’єр.

Раніше державна авіаційна служба затвердила перелік з 29 країн , куди авіакомпанії зможуть виконувати рейси у 2021 році. Серед них популярні Туреччина, Кіпр, Туніс, Чорногорія, Хорватія, Болгарія, Грузія, Албанія.

Вакцина з ефектом несподіванки. Яких побічних реакцій слід чекати від щеплень проти COVID-19?