404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Адміністрація Байдена хоче переглянути угоду Трампа з талібами
Getty Images

Адміністрація нового президента США Джо Байдена має намір переглянути угоду з талібами, укладену за колишнього президента Дональда Трампа. Вашингтон бажає переконатися в тому, що радикальний рух «Талібан» дійсно виконує взяті на себе зобов'язання.

Про це заявив в суботу, 23 січня, представник Ради з національної безпеки США і додав, що новий радник президента з нацбезпеки Джейк Саліван вже повідомив про це афганському колезі Хамдуллі Мохібу.

Як повідомляє DW, Білий дім хоче з'ясувати, чи дійсно таліби припинили контакти з терористичними угрупованнями, скоротили масштаби насильства і всерйоз почали мирні переговори з урядом Афганістану, зазначив американський чиновник.

Реакція талібів

Представник «Талібану» в інтерв'ю агентству AFP заявив, що таліби виконують свої обіцянки і чекають того ж від іншої сторони.

У лютому 2020 року США підписали угоду з «Талібаном» й пообіцяли повністю вивести свої війська з Афганістану до середини 2021 року в обмін на гарантії безпеки з боку талібів.

За повідомленням Білого дому, Джейк Саліван в розмові з Мохібом заявив, що Вашингтон підтримує мирний процес в Афганістані. Вашингтон бажає «допомогти обом сторонам досягти міцної і справедливої політичної угоди і стабільного припинення вогню», сказав Саліван.

Реакція уряду в Кабулі

Уряд в Кабулі з полегшенням відреагував на плани США переглянути угоду з талібами. Радник президента Афганістану з національної безпеки Мохіб написав на своїй сторінці у соцмережі Twitter, що США і Афганістан «домовилися прагнути до постійного припинення вогню і справедливого та міцного миру».

Заступник глави МВС Афганістану Седік Седіккі, зі свого боку, зазначив, що угода з талібами «поки не дозволила досягти мети — припинити насильство з боку «Талібану». Відповідальність за це він поклав на талібів, які, за його словами, не виконують взятих на себе зобов'язань.

Афганський уряд і таліби узгоджують правила переговорів