«Акт піратства»: що відомо про зупинку росіянами судна Sukru Okan у Чорному морі (відео)
Marine Traffic

Російські пропагандисти опублікували відео імовірного огляду у Чорному морі вантажного судна Sukru Okan, яке прямувало в український порт Ізмаїл. 

На кадрах видно кілька озброєних чоловіків, які пересуваються по судні і потім сідають у гелікоптер. При цьому більшість частина екіпажу сидить в одному місці на палубі.

https://t.me/chasnews/20949

Що відомо про інцидент з Sukru Okan

Напередодні міноборони рф заявило, що 13 серпня о 6:40 російський патрульний корабель «Василь Биков» провів огляд вантажного судна Sukru Okan під прапором Палау. Для цього він нібито відкривав попереджувальний вогонь та підняв у небо гелікоптер Ка-29 із десантом.

В рф стверджували, що після огляду судно продовжило рух до Ізмаїла. 

Андрій Клименко, головний редактор порталуBlackSeaNew, проаналізувавши маршрут Sukru Okan, пише, що судно, імовірно, зупинили майже одразу при виході за межі територіального моря Туреччини — за 12 км від турецького морського кордону.

При цьому волонтерський проєкт InformNapalm з посилання на екіпаж танкеру Olvia, який безпосередньо спостерігав за ситуацією з Sukru Okan, спочатку повідомив, що росіяни нібито вогонь не відкривали та взагалі не змогли провести огляд. Начебто після погроз у радіоефірі судно просто змінило курс по ближче до узбережжя Туреччини.

Вже після появи відео з, імовірно, російськими військовими на борту судна InformNapalm знову поспілукалися з очевидцями події. Екіпаж Olvia розповіли, що якщо огляд і відбувся то вже у турецьких територіальних водам і тому з борта танкера його не побачили.

https://t.me/informnapalm/18471

Станом на 8:40, відповідно до даних сервісу Marine Traffic, Sukru Okan проходить біля узбережжя Румунії та наближається до дельти Дунаю. Його пунктом призначення значиться румунський порт Суліна.

Реакція України на інцидент з Sukru Okan

Ввечері 13 серпня міністр інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що Україна не може підтвердити достовірність російської заяви про огляд судна. При цьому він наголосив, що «сам факт спекуляції навколо цього судна з метою залякувань та перешкоджання руху торгівельних суден — є грубим порушенням росією норм міжнародного права».

«Цей акт є відвертим зневажанням прав чорноморських держав на вільне судноплавство та прав іноземних суден на мирний прохід територіальним морем прибережних країн», — підкреслив міністр.

Кубраков закликав партнерів та Міжнародну морську організацію жорстко відреагувати на дії росії.

Також він рекомендував капітанам суден, що рухаються у напрямку до/з українських морських портів, здійснювати рух суден якомога ближче до узбережжя північно-західної частини Чорного моря, територіальними водами Туреччини, Болгарії та Румунії.

Водночас радник голови Офісу президента Михайло Подоляк назвав дії росіян «актом піратства і злочином проти цивільних суден третьої країни в акваторії інших держав». Він запевнив, що «Україна зробить усі необхідні висновки й обере оптимальну відповідь».

Реакція Туреччини на інцидент у Чорному морі

Офіційні особи Туреччини заяв з приводу ситуації поки не робили. Одна речник Міноборони країни у коментарі Sky News заявив, що йому відомо про інцидент  і підтвердив, що офіційні особи розслідують його.

 

Нагадаємо, 17 липня росія вийшла із «зернової угоди», а міноборони рф заявило, що з 20 липня розглядатиме всі кораблі в Чорному морі, які прямують в українські порти, як потенційних перевізників вантажів військового призначення.

Аналогічні попередження у бік росії після цього оголосило і Міноборони України.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Росія може атакувати цивільні судна та покласти провину на Україну — Білий дім