Американський безпілотник повернувся на Землю після рекордних 908 діб у космосі (фото)

12 листопада американський безпілотний військовий космічний літак X-37B повернувся на Землю після рекордних 908 днів на орбіті.

Про це пише Space.com.

Попередня орбітальна місія космічного апарата тривала 708 днів.

«З моменту першого запуску X-37B у 2010 році він побив рекорди та надав нашій країні неперевершені можливості для швидкого тестування та інтеграції нових космічних технологій», — розповів старший віцепрезидент Boeing Джим Чілтон.

Космічний безпілотник Х-37В на космодромі NASA у Флориді

Вперше на космічному літаку розміщувався службовий модуль, який проводив експерименти для Науково-морської дослідницької лабораторії та Академії ВПС США. За розмірами він нагадував коробку для піци і був призначений для перетворення сонячної енергії на мікрохвилі, які потім передавалися на землю.

Що відомо про космічний безпілотник X-37B

Вважається, що Космічні сили США володіють двома безпілотними літаками X-37B, обидва з яких були надані компанією Boeing. На сьогоднішній вони виконали вже шість орбітальних місій, першу, тривалістю у 224 дні, — у 2010 році.

Загалом за весь час вони пробули у космосі 3 774 дні.

За розмірами космічний літак X-37B нагадує старі шатли NASA,але він набагато менший, з розміром в лише 8,8 м у довжину. Натомість космічний шаттл мав довжину в 37 м і був пілотованим — ще одна ключова відмінність, оскільки X-37B є автономним.

X-37B призначений для тестування різного обладнання у космосі. Більшість цих дослідів засекречені, як і дані про польоти космічних безпілотників.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Телескоп Hubble зробив знімок «замкової щілини» у космосі (фото)