Американці шукають куратора «ольгинських тролів» і військової компанії «Вагнера»
1 канал Беларусь

Федеральне бюро розслідувань США оголосило в розшук російського бізнесмена Євгена Пригожина, відомого як «шеф-кухар Путіна».

Оголошення про це служба розмістила в розділі «Найбільш розшукувані» на своєму сайті.

«ФБР оголошує винагороду розміром до $250 тис. за відомості, які можуть привести до арешту Євгена Вікторовича Пригожина», — йдеться у повідомленні.

ФБР розшукує Пригожина за те, що в період з початку 2014 року по 16 лютого 2018 року в Вашингтоні, округ Колумбія, він, можливо, був причетним до злочинної змови. Її метою було шахрайство проти США. Змовники, ймовірно, хотіли створити умови, які б послабили законну діяльність Федеральної виборчої комісії, Мін’юсту США та Держдепу США.

Пригожин був основним спонсором компанії «Агентство інтернет-досліджень» (IRA), розташованої в Санкт-Петербурзі. лідство також вважає, що Пригожин керував втручанням компанії у політичний та виборчий процес США. Він купував американський комп'ютерний серверний простір і створював сотні неіснуючих віртуальних осіб. Ще він використовував крадену ідентифікаційну інформацію громадян США.

«Метою цієї діяльності було набуття впливу на думку значної кількості американців з подальшою метою втручання у політичну систему США, включаючи у хід президентських виборів 2016 році», — йдеться в інформації на сайті ФБР.

16 лютого 2018 року Федеральний окружний суд США в Вашингтоні видав ордер на арешт Пригожина. Це сталося після того, як йому висунули обвинувачення у вступі в злочинну змову з метою вчинення шахрайства проти США.

У жовтні 2020-го Євросоюз запровадив санкції проти Пригожина у зв’язку з фінансуванням ним діяльності російської приватної військової компанії «Вагнер» в Лівії.

Пригожин також вважається менеджером і фінансистом ПВК «Вагнер», яка проводить і проводила небезпечні й дестабілізуючі операції в зарубіжних країнах — Україні, Сирії, Судані, Лівії й Мозамбіку

Мінфін США у вересні 2020-го запровадило санкції проти кількох росіян і російських компаній з мережі Пригожина.

Twitter заблокував сто акаунтів, пов’язаних з Росією, в тому числі філії «Ольгинської фабрики тролів»