«Антонов» вперше зібрав серійний Ан-178 без російських деталей. Його відправлять до Перу

На державному підприємстві «Антонов» виготовили перший серійний Ан-178 без російських деталей. Літак призначається на експорт в Перу для використання тамтешнім міністерством внутрішніх справ. Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів президент ДП «Антонов» Олександр Лось.

За словами Олександра Лося, перуанці звернули увагу на Ан-178 через його характеристики: повітряне судно може розвивати швидкість до 825 км/год та підіймати вантаж 18 тонн. Тим більше Ан-178 добре пристосований для роботи в специфічних умовах гірських аеродромів.

«Суму контракту я назвати не можу – це комерційна таємниця. Але загалом, залежно від комплектації сервісного пакету, вартість одного Ан-178 становить $60-70 млн», —  каже Лось та додає, що для виробництва літака використовувались тільки вітчизняні та американські деталі. При цьому, каже президент «Антонова», американське обладнання виявилося дешевше російського.

Також Лось додав, що на рік «Антонов» може збирати 10-12 літаків такого типу, а за декілька років підприємство може вийти на виробництво сотень таких Ан-178. «Відносно Ан-178 попит існує приблизно в таких межах. І якби на злітній смузі стояло вже зо два десятки літаків, готових до зльоту, на них клієнти вже знайшлися б. Але купівля авіаційної техніки в світі дуже політизована. Історичний досвід вчить, що літаки продають не авіавиробники, а президенти», — додав він.

antonov.com

Раніше президент Володомир Зеленський у фільмі «Рік президента Зеленського» розповідав про наміри створити державну авіакомпанію з літаками «Антонова». «Це моя мрія... Держава готова виділити на це гроші, щоб ми побудували національного державного авіаперевізника. Ми побудуємо і державну авіакомпанію і зробимо замовлення нашому державному «Антонову», створимо багато робочих місць під це», — сказав президент. 

За словами Зеленського, новостворена авіакомпанія має бути на рівні Turkish Airlines і Singapore Airlines. А міністр інфраструктури Владислав Криклій, коментуючи слова Зеленського, зазначив, що таку компанію потрібно розглядати не окремо, а в контексті всієї державної авіаційної стратегії. «Сама по собі авіакомпанія, напевно, нецікава, але компанія, яка підв'язана до аеропортів та хабів і яка розвиває транзитну модель, стає цікавішою», — сказав Криклій.

Окремо міністр зазначив, що було б чудово, якби і «Антонов» вийшов на новий рівень, адже компанія зараз виробляє небагато — в основному займається перевезеннями вантажів і завдяки цьому «тримається на плаву».