404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Археологи розкопують нові ділянки в Мехіко. Знайшли вежу з черепів часів ацтеків
Getty Images

Археологи розкопали нові ділянки надзвичайної вежі ацтеків з людськими черепами під центром Мехіко.

Національний інститут антропології та історії Мексики (INAH) заявив, що було виявлено ще 119 черепів, повідомляє BBC.

Вежа була виявлена ​​в 2015 році під час реставрації будівлі в столиці Мексики. Вважається, що це частина стіни із черепів у храмі ацтекського бога сонця, війни та людських жертв.

Відома як Хьюї Цомпантлі, стіна з черепами стояла на розі святилища Хуїцілопочтлі, покровителя столиці ацтеків Теночтітлана.

Ацтеки були групою народів, що розмовляли на мові науатль, що панували на великій території центральної Мексики з XIV по XVI століття. Їх імперію було скинуто загарбниками на чолі з іспанським конкістадором Ернаном Кортесом, який захопив Теночтітлан в 1521 році.

Подібна до Хьюї Цомпантлі структура викликала страх у солдатів, що супроводжували іспанського завойовника, коли вони вторглися до міста.

Циліндрична споруда знаходиться біля Митрополичого Собору, який в свою чергу побудований на місці Темпло Майор, одного з головних споруд Теночтітлана, нині сучасного Мехіко.

«Темпло Майор продовжує нас дивувати, і Хьюї Цомпантлі, без сумніву, є однією з найбільш вражаючих археологічних знахідок останніх років у нашій країні», — заявила міністр культури Мексики Алехандра Фраусто.

Археологи виявили три фази будівництва вежі, яка датується між 1486 і 1502 роками.

Відкриття вежі здивувало антропологів, які очікували знайти черепи молодих чоловіків-воїнів. Але виявили й частини черепів жінок та дітей, що викликало питання про людські жертви в імперії ацтеків.

«Хоча ми не можемо сказати, скільки з цих людей були воїнами, можливо, деякі з них були полоненими, призначеними для церемонії жертвопринесення Ми знаємо, що всі вони були сакралізованими. Їх перетворили на дари для богів або навіть уособлення самих божеств», — сказав археолог Рауль Баррера.

«Екологічна угода». Мексиканські поліцейські патрулюватимуть на електробайках з України