Аварія вертольота в Єгипті  — вісім загиблих, з них шість військових США
Getty Images

Вісім військових миротворчих сил в Єгипті, в тому числі шість американців, загинули внаслідок катастрофи вертольота на півдні Синайського півострова, повідомляє CNN з посиланням на сили коаліції.

Один американець вижив. Аварія сталася на околицях Шарм-ель-Шейха, йдеться в повідомленні коаліції, яке цитує CNN. Імена причетних військові не оголошують до того, як повідомлять їхніх найближчих родичів.

Коаліційні сили, які спочатку повідомляли про те, що загинули сім військових, сказали, що «немає інформації, яка б вказувала, що катастрофа була чимось іншим, крім аварії», і що триває розслідування для встановлення причини.

Миротворчі сили, відомі як Багатонаціональні сили та спостерігачі (MFO), контролюють мирну угоду, досягнуту між Єгиптом та Ізраїлем в рамках Кемп-Девідських угод 1978 року.

До складу військовослужбовців входить близько 1150 чоловік з 13 країн, у тому числі близько 450 американців.

Також в катастрофі загинули один громадянин Франції та Чехії, заявила коаліція.

Американський чиновник не повідомив, чи належав вертоліт США. Адміністрація Трампа працює над підтвердженням деталей.

За останні роки безпека в районі погіршилася на тлі кампанії насильства, що проводиться місцевим відділенням «Ісламської держави», яке атакує цивільних та урядові сили.

У 2016 році, після серії атак бойовиків, США перемістили велику кількість військ далі на південь, де їхнє перебування було визнано безпечнішим. Американці збільшили використання технологій віддаленого спостереження, зокрема камер, для виконання місії.

Уряд Єгипту звільнив блогера і сатирика Шаді Абу Зейда після двох років ув'язнення