Австрійські архітектори проєктують театр у Криму на замовлення окупантів

У Міністерстві закордонних справ заявили, що не слід розглядати дії приватних компаній як позицію держави і додали, що Австрія засуджує незаконну анексію Криму. Так у відомстві прокоментували участь архітектурного бюро в будівництві оперного театру в анексованому Севастополі.

Про це «Укрінформу» повідомили в Міністерстві європейських, інтеграційних та закордонних справ Австрії.

У відомстві запевнили, що підтримують незалежність і цілісність України, засуджують анексію Криму, а також підтримують політику ЄС щодо невизнання разом із режимом санкцій.

В МЗС кажуть, що факт анексії визначається або не визнається лише державами. Дії приватних компаній, мовляв, Австрія не розглядає як порушення політики невизнання.

«Дії приватних компаній не є державною діяльністю, і тому не можуть становити «порушення» політики невизнання», — зазначили у міністерстві.

Крім того, в МЗС Австрії заявили, що санкції ЄС у відповідь на незаконну анексію Криму та Севастополя «забороняють лише визначену економічну діяльність, але не всі економічні відносини приватних компаній із Кримом».

Передісторія

У 2019 році тодішній прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв підписав розпорядження про створення в анексованому Криму двох закладів культури: «Севастопольського державного театру опери та балету» й «Академії хореографії». Проєкт підтримав президент РФ Володимир Путін.

Будівництво розпочали на мисі Кришталевий. Крім театру опери й балету, окупанти там планують побудувати музейний комплекс та філію найбільших музеїв Росії.

30 листопада 2020 року посол України в Австрії Олександр Щерба повідомив, що австрійське архітекторське бюро Coop Himmelb(l)au бере участь у цьому будівництві. Він зазначив, що на початку жовтня дзвонив директору бюро Вольфу Пріксу та просив його відмовитися від участі, але той не погодився.

Після розголосу прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила кримінальне провадження через порушення представниками бюро порядку в'їзду на територію Криму.

В українському МЗС заявили, що розпочали процедури, аби запровадити санкції проти бюро. Керівництву бюро українська держава планує заборонити в'їзд на нашу територію.

Австрійські ЗМІ торік повідомляли, що прокуратура Відня розпочала перевірку можливого порушення санкційного режиму ЄС щодо Росії. У лютому 2021-го у прокуратурі повідомили, що кримінальну справу не відкривали через «відсутність початкової підозри у злочині», передає «Укрінформ».

Говоримо правильно. Крим — не «анексований»