Багаті знов програли в футбол. Клуби рахують збитки від пандемії

Футбольні асоціації та клуби рахують збитки, спричинені коронакризою. Матчі відбуваються за порожніх трибун, через це йдуть спонсори, а телеканали вимагають повернути їм частину грошей, вкладених в показ «нормального» футболу.

Англійська Прем'єр-ліга вже повернула телекомпаніям понад 360 млн євро, німецька Бундесліга — близько 200 млн. Ще близько 575 млн євро провідні європейські клуби втрачають на єврокубках, які догравали не з двох матчів, а з одного. Втім остання цифра не остаточна — УЄФА зараз обговорює деталі, повідомляє ВВС. І нагадує, що саме телекомпанії приносять в футбол близько 45% надходжень.

«Ми прогнозуємо зменшення доходів приблизно на 4 млрд євро протягом найближчих двох років. І за даними ФИФА, 90% цих втрат понесуть клуби», — сказав на відеоконференції президент італійського «Ювентуса» Андреа Аньєллі, який очолює Асоціацію європейських клубів (ECA).

 

 

Аньєллі додав, що трансферний ринок футболістів скоротиться на 20-30%. «Втрати гігантські, і для багатьох клубів вони можуть обернутися фінансовою кризою. Точний масштаб того, що сталося, ми зможемо оцінити лише після публікації річних звітів восени», — сказав функціонер.