404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Байден назвав «кроком вперед» визнання винним поліцейського-«вбивцю» Флойда
Getty Images

У США визнали винним поліцейського, під час затримання яким торік загинув темношкірий американець Джордж Флойд. Президент Штатів Джо Байден назвав це рішення «кроком вперед».

Про це повідомляє CBS.

Офіцера поліції Міннеаполіса Дерека Шовіна суд присяжних визнав винним у вбивстві Флойда. Суд присяжних складався з 12 осіб, з яких шестеро білих американців, четверо темношкірих та двох людей змішаного походження.

Прокурор у своїх фінальних словах привертав особливу увагу на відеозапис затримання Флойда. Він вказав, що Шовін застосував надмірну силу та ніяк не реагував на сигнали затриманого, що йому важко дихати, зокрема й тоді, коли той знепритомнів.

Статті звинувачення, за якими засудили Шовіна, у штаті Міннесота передбачають від 10 до 40 років позбавлення волі. Вирок мають оголосити за 8 тижнів.

Суд щодо смерті Флойда. Поліцейські вбили затриманого своїми діями, кажуть експерти

Американський лідер Джо Байден та віцепрезидент США Камала Гарріс дивилися оголошення вироку у прямому ефірі.

«Сьогоднішній вердикт — це крок уперед. Ніщо не може повернути чийогось брата, чийогось батька. Але це може стати величезним кроком вперед до справедливості в Америці. Щоб бути прикладом за кордоном, Америка має продовжувати боротися з расовою несправедливістю й нерівністю у себе вдома», — відреагував Байден.

Він додав, що потрібно зробити більше для того, щоб подібна трагедія не повторилася.

«Заходи правосуддя —  це не те саме, що рівноправне правосуддя. Цей вердикт є кроком вперед, але у нас попереду ще багато робоит - ми повинні реформувати систему», — сказала Гарріс.

Суд над іншими трьома колегами Шовіна, яких звинувачують у співучасті в злочині та підбурюванні до нього, відбудеться у серпні поточного року.

Біля Міннеаполісу, де загинув Джордж Флойд, спалахнули нові заворушення