Президент Сполучених Штатів Джо Байден представив проєкт федерального бюджету на 2022 фінансовий рік зі збільшенням державних витрат до $6 трлн. Новий фінансовий рік у Штатах почнеться з 1 жовтня 2021 року.
Про це йдеться на сайті Білого дому.
В тексті повідомлення вказано, що країна через пандемію не може просто повернутися до докризового рівня, якщо як і раніше існуватимуть нерівність і структурна слабкість старої економіки.
Зазначається, що бюджет включає дві історичні програми: план підтримки зайнятості і план підтримки американських сімей. Це стосується вкладень в освіту, науку та охорону здоров’я.
«Країна була ослаблена десятиліттями недостатнього інвестування в ці галузі, обмежена бюджетними лімітами», – заявила виконуюча обов'язки директора офісу управління та бюджету Шоланда Янг.
Крім того, у бюджеті міститься заклик до Конгресу знизити ціни на медикаменти та збільшити забезпечення медичного страхування.
Також американська влада пропонує, зокрема, збільшити оподаткування корпорацій (з 21% до 28%) і найбільш забезпечених верств населення.
Адміністрація Байдена вважає, що такий крок дозволить компенсувати зростання витрат протягом наступних 15 років.
Як зазначає газета USA Today, у 1946 році заборгованість країни досягала 106% ВВП, а у разі затвердження бюджету у запропонованому обсязі борг виросте до 117% до 2031 року.
До слова, загальний обсяг витрат федерального бюджету ухваленого конгресом на 2021 рік складав $2,3 трлн.
Проєкт бюджету у цифрах
В рамках плану підтримки зайнятості, що включає витрати на модернізацію інфраструктури і створення робочих місць, пропонується виділити $2,3 трлн.
Програмою підтримки сімей, спрямованої на вдосконалення освіти і зниження оподаткування громадян з дітьми, передбачено ще $1,8 трлн. Серед статей витрат — підвищення готовності до боротьби з майбутніми кризами у сфері охорони здоров’я ($8,7 млрд), протидія опіоїдній кризі ($10,7 млрд), реагування на глобальне потепління.
Доповнення
Президентський проєкт бюджету — це направлений Конгресу США запит, в якому йдеться про пріоритети діючої американської адміністрації. Члени Палати представників і Сенату Конгресу самі розробляють і затверджують урядові витрати, після чого підсумковий документ підписує або відхиляє глава держави.