Байден привітав українців $3 млрд на купівлю ППО, артилерії та безпілотників для ЗСУ

Президент США Джо Байден привітав українців із Днем Незалежності та повідомив про виділення майже $3 млрд на військову допомогу нашій країні.

Відповідна заява опублікована на сайті Білого дому.

«За останні півроку українці надихнули світ своєю надзвичайною мужністю та відданістю свободі. Вони були рішучими та сильними перед обличчям повномасштабного вторгнення росії до України. І сьогодні — це не не тільки свято минулого, але й промовисте підтвердження того, що Україна з гордістю залишається — і залишиться — суверенною та незалежною державою», — заявив Байден.

Він також повідомив, що новий транш у розмірі $2,98 млрд — наразі найбільший з тих, що виділявся нашій країні.

Ці кошти виділені у рамках Ініціативі сприяння безпеці Україні і дозволять придбати системи ППО, артилерію і боєприпаси до неї, протиракетні повітряні системи та радари, щоби «вона могла продовжувати захищати себе у довгостроковій перспективі».

Нагадаємо, міністр фінансів Сергій Марченко повідомив про виділення США $3 млрд фінансової допомоги Україні у формі безповоротного гранту.

 

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Шотландські гвардійці привітали українців із Днем Незалежності піснею Stefania (відео)