Байден пропонує демократичним країнам створити інфраструктурний проєкт на противагу КНР

Президент США Джо Байден запропонував демократичним країнам створити власний інфраструктурний проєкт на противагу китайському «Один пояс, один шлях».

Як повідомляє Reuters, це питання, серед іншого, він обговорював з прем’єром Британії Борисом Джонсоном під час телефонної розмови у п’ятницю 26 березня.

Я запропонував, що ми повинні мати схожу ініціативу, яка б надійшла від демократичних держав і допомагала розвиватися громадам по всьому світу, які справді потребують допомоги

Уряди Заходу вважають, що проєкт «Один пояс, один шлях» суттєво розширить економічний та політичний вплив КНР. Це викликає стурбованість у США та деяких інших країнах.

Вже понад 100 країн підписали контракти з Китаєм у рамках проєкту. Вони будоватимуть аеропорти, залізниці, швидкісні магістралі тощо. Наприкінці 2020 року Пекін заявив, на близько 20% з цих дрібніших проєктів серйозно вплинула пандемія коронавірусу.

Окрім того, деякі країни-учасниці розкритикували їх як надто дорогі і не дуже потрібні. Деякі плани після цього звузили.

За день до розмови Байден сказав, що запобігатиме тому, щоб Китай обігнав США і став найпотужнішою державою світу, і обіцяв для цього значні інвестиції.

Наступного тижня президент має оприлюднити деталі проєкту вартістю у трильйони доларів, що передбачає вдосконалення інфраструктури у США, а також інвестиції у передові технології.

Обмін санкціями. Китай заборонив в'їзд європарламентарям у відповідь на обмеження ЄС