Байден провів першу розмову з новим канцлером Німеччини: говорили про Україну
Getty Images

Олаф Шольц, новий канцлер Німеччини, вважає захист безпеки та суверенітету України найважливішим питанням сьогоднішнього порядку денного.

Цієї теми він торкнувся і під час першої телефонної розмови з Джозефом Байденом, президентом США.

«Нашим найбільшим завданням сьогодні є наполегливо працювати над тим, аби Україна була в безпеці й ніхто її не порушив. Загроза суверенітету України — це те, що ми не будемо толерувати», — заявив Шольц під час візиту до Брюсселя, де він провів зустрічі з керівництвом ЄС і НАТО, передає «Укрінформ».

Німецький канцлер підкреслив важливість того, щоб кордонам нічого не загрожувало, і країни Європи могли покладатися на домовленості, зокрема щодо недоторканості кордонів і відсутності агресії одних країн проти інших.

Шольц також запевнив, що Німеччина зробить все від себе залежне для підтримання спільної безпеки, у тому числі в рамках НАТО.

При цьому він зауважив, що союзники по Альянсу та Європа можуть не сумніватися у намірах Німеччини забезпечити «адекватне озброєння» та фінансування Бундесверу.

Крім того, питання протидії російській агресії проти України Шольц обговорив під час телефонної розмови з Джозефом Байденом, президентом США.

«Президент Байден підтвердив свою підтримку міцних американо-німецьких відносин і бажання подальшого зміцнення трансатлантичного співробітництва у найближчі роки», — йдеться у повідомленні Білого дому.

Раніше міністр оборони України повідомляв, що Росія може почати ескалацію в січні, але Україна дасть відсіч.

Розвідка доповідає. Навіщо Путін намагається розв'язати війну в Європі?